Zwycięzcy 8. edycji programu Must Be The Music wystąpią na początku listopada w toruńskim Lizard King. Besides, bo o nich mowa, na scenie klubu będzie towarzyszył zespół Protoplasta. 

Zespół Besides powstał w 2011 w Brzeszczach. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, który grając niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobył główną nagrodę w ósmej edycji programu. W 2013 roku Besides wydał debiutancki album „We Were So Wrong”, który został świetnie przyjęty przez fanów i krytykę. Po zaledwie dwóch latach od udanego debiutu powstał drugi album Besides – „Everything is”. Płyta, jak mówią sami muzycy, jest bardziej dojrzała i urozmaicona brzmieniowo. Tym razem zespół postawił na brudne brzmienie gitar oraz więcej elektroniki, co sprawia, że nie tylko znajdziemy na niej melancholijne muzyczne pejzaże, które przeważały na debiutanckim krążku, lecz także niespokojne, trzymające w napięciu partie dźwięków.

Muzyki pochodzącego z Włocławka tercetu Protoplasta nie można zakwalifikować do konkretnego gatunku. Łączy ona w sobie elementy między innymi: progresywnego rocka, metalu i grunge’u. Ekspresyjny, wynikający z osobowości muzyków, sposób prezentowania swojej twórczości na scenie oraz ich pełne zaangażowanie w tworzenie muzycznego przekazu dają publiczności niezapomniane wrażenia i satysfakcję z uczestnictwa w koncertach. Swoim istnieniem i twórczością zespół manifestuje, że w Polsce, mimo ukierunkowania masowej publiczności na inny gatunek muzyki, można tworzyć muzykę progresywną, obok której nie można przejść obojętnie, a posłuchanie już kilku taktów skutkuje zainteresowaniem słuchacza.

 

Info:
Co: Koncert Besides i Protoplasta
Gdzie: Lizard King Toruń, ul. Kopernika 3
Kiedy: 5.11.2015 (czwartek), godz. 19:00
Bilety:
20 PLN Bar klubu Lizard King w dn. wtorek-sobota g.18-23
20 PLN Pod ratuszem w sklepie Pamiątki u Flisaka codziennie w g.10-18
25 PLN Media Markt / Atrium Copernicus Toruń codziennie w g.9-21
25 PLN Sieć salonów Empik codziennie na terenie całego kraju
25 PLN Recepcja Copernicus Toruń Hotel / www.ticketpro.pl
25 PLN bramka klubu Lizard King w dniu koncertu w g.18-23

[fot. materiały prasowe]