Kto rano wstaje, ten jest niewyspany. Tak mówi znane powiedzenie. Ale ranne ptaszki mają również szanse na zdobycie biletów do teatru za 5zł.

Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie w Polsce już po raz trzeci. W 2015 roku, kiedy teatr publiczny – a więc dostępny dla każdego – obchodził swoje 250. urodziny, pomyślano, że warto to uczcić. Dzień Teatru Publicznego przynosi Polakom mnóstwo radości, ponieważ właśnie w ramach tego święta mogą oni skorzystać z akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”. Nie, to nie żart. W tym roku aż w 38 miastach będzie można kupić bilety na sztuki teatralne za symboliczne 5zł. W akcji bierze udział aż 87 instytucji kulturalnych, a więc gdziekolwiek będziecie, możecie wybrać się na sztukę, nie wydając przy tym połowy miesięcznych dochodów.

My jednak zachęcamy Was do świętowania Dnia Teatru Publicznego w toruńskim Teatrze im. Wilama Horzycy. Sprzedaż biletów za okrągłe 5 złotych – prowadzona tylko w kasie teatru w głównym budynku – rozpocznie się 13 maja (sobota) o godzinie 10:00. Warto tego dnia rano wstać. Widzowie, którzy zakupią promocyjne wejściówki, będą mogli obejrzeć najnowszą majową premierę – spektakl „Napis” w reżyserii Pawła Paszty. To komediowa opowieść o pewnym domu, którego mieszkańcy to porządne i kulturalne małżeństwa, ludzie otwarci i tolerancyjni. Pewnego dnia, nieoczekiwanie, w windzie budynku pojawia się obelżywy napis. Dotyczy on nowego lokatora i nie wiadomo, kto jest jego autorem. Niepozorne zdarzenie burzy spokój mieszkańców i uruchamia szereg groteskowych sytuacji. Bilety w cenie 500 groszy dotyczą spektaklu granego 18 maja o godz. 19.00. Szczegółowych informacji na temat akcji udziela Biuro Obsługi Widzów – tel. 56 622 55 97, 56 654 90 74.

Niektóre osoby rezygnują z wizyty w teatrze z powodu wysokich cen biletów. Akcja „Bilet do teatru za 500 groszy” to idealna okazja do tego, by trochę poobcować z kulturą i obejrzeć najnowszą sztukę graną w toruńskim teatrze. Więcej informacji na temat wszystkich spektakli wystawianych w ramach akcji znajdziecie na specjalnie przygotowanej z tej okazji stronie oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

GDZIE: Teatr im. Wilama Horzycy, Plac Teatralny 1, Toruń
KIEDY: 13 maja 2017 (sobota) godz. 10:00
BILETY: Z okazji Dnia Teatru Publicznego jeden bilet kosztuje 500 groszy (5zł)

[Fot. Sara Watrak]