#Biteme to hashtag , z którym zetknął się ostatnio zapewne niejeden toruński użytkownik facebooka. Skąd pochodzi i co oznacza?

Akcja biteme to działająca od niedawna kampania społeczna zajmująca się promocją zdrowego odżywiania. Prowadzona jest przez studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Głównym polem ich działania jest facebookowy fanpage (https://www.facebook.com/BiteMe-561708557341581/?fref=ts), ale można znaleźć ich także na Instagramie: https://www.instagram.com/bajtmi/

Kuszące krągłości arbuza, kształtny banan, pociągający soczysty ogórek – twórcy akcji w intrygujący sposób prezentują owoce i warzywa i zachęcają do włączenia ich do codziennej diety. Jednym z elementów akcji jest zamieszczanie na profilu zdjęć użytkowników z owocami i warzywami. Ale to nie tylko fotki – fanpage jest bardzo aktywny i  można na nim znaleźć wiele przepisów i sposobów, jak przygotować ciekawe i zdrowe przekąski oraz napoje z owocami i warzywami w roli głównej.
‑ Prezentowane przez nas treści staramy się przedstawiać humorystycznie, ponieważ mimo tego, że do życia nie podchodzimy poważnie, to do naszego zdrowia już  tak – twierdzą autorzy projektu.
Do wzięcia udziału w akcji zachęcają także użytkowników. Udało im się dotrzeć nawet do świata gwiazd. Projekt popierają znani artyści, jak chociażby piosenkarka Marcelina Stoszek i aktorka Małgorzata Potocka.

– Mamy nadzieję, że dzięki różnorodności treści oraz prezentowanych przez nas perspektyw uda nam się trafić z naszym przekazem do jak najszerszej grupy osób oraz udowodnić, że wprowadzanie do swojej diety większej ilości warzyw i owoców nie musi być mozolne, nudne ani drogie – mówią.

Ekipa Biteme składa się piątki osób, a każda z nich prowadzi odmienny tryb życia.
– To właśnie te różnice sprawiły w głównej mierze, że zdecydowaliśmy się zająć taką tematyką, ponieważ niezależnie od tego kim jesteśmy, jaki prowadzimy tryb życia oraz jakie są nasze zainteresowania, to wszyscy chcemy być zdrowi, pełni energii oraz czuć się dobrze we własnej skórze – zapewniają.