Koncerty, wystawy, spotkania z artystami – pasjonatów współczesnej sztuki czeka w klubie Od Nowa bardzo pracowity okres. Wszystko za sprawą rozpoczynającego się niebawem 17 Majowego BUUMu Poetyckiego, który po raz kolejny zgromadzi w Toruniu przedstawicieli rodzimego światka kultury.

Majowy BUUM Poetycki to obecnie jedna z największych imprez literackich w północnej Polsce. Każdego roku ściąga do toruńskiej Od Nowy dziesiątki uczestników i stałe grono zainteresowanych artystów. Festiwal prezentuje szeroko pojętą sztukę niezależną, a w szczególności poezję i literaturę. Jego oś stanowią prezentacje i konfrontacje niezależnych środowisk artystycznych. Majowy BUUM Poetycki nie ma formuły konkursu. To szansa dla młodych, undergrundowych poetów oraz niezależnych pisma poetyckich, którzy mogą zaprezentować szerszej publiczności efekty swojej pracy. Festiwal to także okazja do wymiany myśli i wzajemnych inspiracji, a dla dziennikarzy i publiczności – przegląd tego, co wydarzyło się w polskiej poezji w trakcie ostatniego roku.

Podczas festiwalu poezja staje się sztuką sceniczną, w połączeniu z muzyką i wizualizacją znajdując nowe sposoby wyrazu. Obok tradycyjnych form stanowi także element performance’u czy koncertu. To dlatego Majowy BUUM Poetycki ma charakter interdyscyplinarnego festiwalu, podczas którego odbywają się sceniczne prezentacje poezji, spotkania z poetami, koncerty, wystawy plastyczne oraz targi wydawnictw. Każdy wielbiciel sztuki znajdzie więc w Od Nowie coś dla siebie.

17. Majowy BUUM Poetycki

16 maja (poniedziałek), godz. 20:00

 • POEZJA CODZIENNOŚCI / wystawa fotografii Toruńskich Spacerów Fotograficznych
 • WIELKI BUUMOWY SLAM POETYCKI / NAGRODA 500 zł
 • SIKSA – koncert

17 maja (wtorek), godz. 20:00

 • Film „Parę osób, mały czas”, reż. Andrzej Barański, Polska 2007
 • ŚWIĘTO ZMARŁYCH – koncert

18 maja (środa), godz. 20:00

 • Poezja: Agata Szudzik, Dominik Rokosz, Jarosław Jaruszewski – Bisz, Igor Żukowski
 •  Dyskusja: „Poezja w rapie, rap w poezji”
  Udział wezmą: Jarosław Jaruszewski – Bisz, Arek Wiśniewski, Dominik Rokosz, Igor Żukowski
 • Poezja: Szymon Szwarc, Grzegorz Giedrys, Anna Dwojnych, Paweł Tański, Tomasz Dalasiński, Michał Pranke
 • DISPARATES – koncert

 

Informacje na temat reszty planowanych atrakcji ukazywać się będą na bieżąco na fanpage’u wydarzenia.

 

DATA: 16-18 maja
MIEJSCE: ACKiS Od Nowa
BILETY: wstęp wolny
SZCZEGÓŁY: Majowy BUUM Poetycki

[fot. materiały prasowe]