21 maja o godzinie 15:00 w toruńskiej Cybermachinie odbędą się eliminacje do Mistrzostw Polski w jednej z najpopularniejszych gier ekonomicznych. Lubicie Catan? Jeśli tak, to nie może was zabraknąć!

Znana również jako Osadnicy z Catanu gra polega na tym, że gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli. Planszówka zyskała uznanie na całym świecie zdobywając sporo nagród, m.in.:

  • Zwycięzca Deutscher SpielePreis 1995
  • Zwycięzca Gra Roku (Niemcy) 1995
  • Zwycięzca Game of the Year Origins Award (USA) 1996
  • Origins Hall of Fame

O co gramy w Catan w Cybermachinie?

Zapisy na eliminacje odbywają się na miejscu. Gracze będą rywalizować przede wszystkim o przepustkę do ogólnopolskiego finału, ale nie tylko. Warto dać z siebie wszystko, bo jest to pierwszy etap drogi, która może się skończyć w naprawdę wyjątkowym miejscu.

– Już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich spragnionych podbojów fanów Catanu, na turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski. Dwójka najlepszych graczy zapewniony ma udział w finale Mistrzostw Polski, a tam wywalczyć można m.in. miejsce w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Barcelonie! Do boju i powodzenia! – komentuje menedżer toruńskiej Cybermachiny, Przemysław Benedykciński.

Nagrody:

Miejsce I: bilet uprawniający do udziału w finale Mistrzostw Polski, gra Dawno, dawno temu…, scenariusz Catan: Polska,

Miejsce II: bilet uprawniający do udziału w finale Mistrzostw Polski, scenariusz Catan: Polska,

Miejsce III: scenariusz Catan: Polska.

 

Szczegółowe informacje:

*KIEDY?
21 maja, niedziela, godzina 15:00

*GDZIE?
Cybermachina, ul. Łazienna 13, Toruń