Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów już niedługo pojawi się w Od Nowie. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich fanów grupy, gdyż zaprezentuje ona nowy album. Pierwszy po pięciu latach!

Charakterystyczny wokal Piotra Roguckiego zna chyba każdy. Coma, w której jest wokalistą, rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku. Dwa lata później powstał pierwszy singiel Skaczemy/Pasażer, a w 2004 światło dziennie ujrzała debiutancka płyta Pierwsze wyjście z mroku. Coma koncertowała wówczas z takimi gwiazdami, jak Kazik, Sweet Noise, Acid Drinkers czy T.Love. Kariera grupy mocno ruszyła do przodu w wyniku sukcesów odnoszonych na festiwalach rockowych – poczynając od konkursu debiutów w Opolu i Festiwalu w Węgorzewie. Od tamtego momentu łódzki zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień (m.in. Fryderyki, Złoty Bączek czy Eska Music Awards) oraz wydał jeszcze cztery albumy studyjne. Najnowszy z nich – 2005 YU55 – ukazał się 7 października 2016 roku. Kawałków z nowej płyty będziemy mieli okazję posłuchać na koncercie promującym 26 listopada w Od Nowie.

Sam zespół określa 2005 YU55 jako album eksperymentalny. Klasyczne rockowe brzmienie zostało na nim połączone z elementami muzycznego audiobooka. Warstwa tekstowa od zawsze miała nadrzędną rolę w utworach Comy, nie inaczej będzie tym razem. Nowa płyta o charakterze typowo narracyjnym to opowieść o życiu Adama Polaka. Główny bohater historii przeżywa spotkanie z planetoidą o nazwie 2005 YU55, co ma niebagatelny wpływ na jego świadomość i odbiór rzeczywistości. Jak duży…? Przekonamy się już niebawem. Płyta ukazała się w dwóch odsłonach- tradycyjnej oraz „bonusowej”, zawierającej dodatki (m. in. okulary 3D).

Czy nowatorski koncept zespołu okaże się trafiony? Obejrzyjcie trailer!

 

GDZIE: Od Nowa, ul. Gagarina 37a
KIEDY: 26.11.2016 (sobota), godz. 20:00
BILETY: 55/65 zł., do kupienia tutaj
SZCZEGÓŁY: strona organizatora

 

Fot. [materiały prasowe]