Teatr najczęściej kojarzy nam się ze spektaklami, ale warto również wskazać, że jego deski mogą być miejscem organizacji wielu innych wydarzeń kulturalnych. Obecnie coraz więcej teatrów rozszerza zakres swojej działalności i organizuje koncerty. Gdy doceniasz dobrą muzykę i akustykę, warto wybrać się na taki właśnie koncert!

W Polsce działa wiele teatrów. Organizują one różnego rodzaju spektakle, zarówno te poruszające istotne tematy, jak i również lekkie komedie, dlatego każdy zainteresowany może znaleźć dla siebie coś interesującego. Ale do teatru możemy iść nie tylko na sztukę. Również możemy udać się do niego na wiele innych, interesujących i wciągających wydarzeń.

Doskonałym przykładem jest teatrszekspirowski.pl, który działa w Gdańsku. Jest to teatr jedyny w swoim rodzaju na tle innych placówek tego rodzaju działających w Polsce, ponieważ został on wybudowany na wzór tradycyjnych teatrów elżbietańskich sprzed wieków, które popularne były za czasów Szekspira. To jedyna placówka w kraju, gdzie możemy oglądać sztuki tak, jak odgrywane były przed laty.

Również Teatr Szekspirowski zajmuje się organizacją innych interesujących wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów. Dzięki temu, że odbywają się one w wyjątkowej scenerii, możemy czerpać z nich jeszcze więcej przyjemności – są to koncerty kameralne, doskonale nagłośnione, ze sceną praktycznie na wyciągnięcie ręki, co powoduje, że czujemy się bardziej związani z artystą czy artystami występującymi na scenie i chłoniemy muzykę całym ciałem. Dzięki temu każdy amator dobrej muzyki powinien przynajmniej raz w swoim życiu wziąć udział w koncercie odbywającym się właśnie w teatrze.

Gdy interesują cię koncerty w Teatrze Szekspirowskim, aktualny repertuar możesz znaleźć już teraz na stronie internetowej pod adresem teatrszekspirowski.pl. Obecnie w repertuarze możemy znaleźć między innymi koncerty takich zespołów jak Mosaik i Percival, które organizowane są w ramach szerszej akcji „U źródeł pieśni”. Ponadto na jesień zapowiedziano koncerty Me And That Man oraz Wardruna.

[Artykuł sponsorowany]