Kto jest przyszłością tego narodu? Czyżby… studenci? Na to wskazuje wystawa Dyplom 2018.

Wystawę można było oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej. Zaprezentowano na niej najlepsze prace dyplomowe studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Jeśli myślicie, że wystawa składała się z samych obrazów i rzeźb, czas wyprowadzić Was z błędu. W CSW można było oglądać barwne plakaty, grafiki stworzone z przymrużeniem oka, a nawet ilustrowane książki, pocztówki związane z Toruniem oraz projekty ubrań. Na wystawie znalazł się również akcent uniwersytecki – praca dyplomowa w stylu vaporwave nawiązująca do Usosa i studenckiego życia.

Ludzie często zachwycają się napisami na kubkach czy uroczymi grafikami znalezionymi w Internecie. A takie właśnie prace tworzą studenci. Ich pomysły cechuje świeżość oraz szczerość. Studenci nie owijają w bawełnę – bez ogródek pokazują uroki i braki współczesnego świata.

Jeśli przegapiliście wystawę Dyplom 2018 w Centrum Sztuki Współczesnej, mamy dla Was galerię zdjęć z tej ekspozycji. A jeżeli potrzebujecie inspiracji albo chcecie sobie przypomnieć najciekawsze punkty wystawy, również zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

[fot. Sawatka]