Pierwsze kroki na drodze artystycznej kariery? Absolwenci Wydziału Sztuk Pięknych UMK stawiają je pewnie i z pasją. Jak co roku prezentują torunianom efekty swojej ciężkiej pracy, zapełniając sale CSW dziełami powstałymi w ramach działalności akademickiej.

Dyplomy 2015 to wyjątkowa wystawa: precyzyjnie planowana, wyczekiwana, ekscytująca zarówno dla środowiska artystów, jak i przybyłych widzów. Składają się na nią dzieła nagrodzone i wyróżnione, opuszczające uczelniane pracownie. Absolwenci UMK zawierają w nich to, czego uniwersytet zdołał ich nauczyć przez lata studiów: wypracowany warsztat, zdobytą wiedzę techniczną oraz ogromne pokłady energii i czasu. Wśród prac znajdą się zarówno dzieła malarskie i graficzne, nie zabraknie także rzeźb, instalacji czy dzieł intermedialnych. Z różnorodnością stosowanych technik łączy się także bogactwa poruszanych tematów. Wspólne dla wszystkich są jednak odwaga i szczerość formułowanego przekazu oraz doskonałość warsztatowa – to wizytówka absolwentów Instytutu Artystycznego oraz Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa UMK.

Wernisaż wystawy Dyplomy 2015 odbędzie się 19 lutego 2016 r. w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”. Impreza rozpocznie się o godz. 19:00. Prace można będzie podziwiać do 13 marca. Z kolei 11 marca o godz. 14:00 odbędzie się finisaż wystawy, na którym zostaną przyznane medale : im. Tymona Niesiołowskiego, im. Janusza Boguckiego oraz nagrody: im. Jerzego Remera, im. Leonarda Torwirta.

[ Fot. Łukasz Kołtacki]