Jak wygląda praca scenografa od zaplecza? Jeśli kiedykolwiek chcieliście przekonać się o tym osobiście to teraz macie okazję. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza bowiem na filmowe warsztaty scenograficzne, podczas których profesjonaliści w tej dziedzinie zdradzą uczestnikom sekrety swojej pracy.

Filmowe warsztaty scenograficzne to kolejna inicjatywa Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Poprowadzą je Sebastian Kwidziński – operator, scenarzysta i reżyser oraz Marcin Roszczyniała, który na co dzień zajmuje się animacją i grafiką. Artystyczny duet szykuje się bowiem do produkcji najnowszego filmu, a do prac przy Iluzjonistach dopuszczeni zostaną właśnie mieszkańcy Torunia. W trakcie trwania warsztatów scenograficznych w WOAK-u będzie powstawała filmowa scenografia oraz postacie. Prowadzący zaznajomią uczestników  z podstawowymi technikami pracy oraz przeprowadzą przez wszystkie etapy produkcji. Tworzenie szkieletów kulkowych, odlewanie z silikonu, malowanie głów, tworzenie oczu dla lalek, szycie kostiumów – to tylko niektóre z zadań w jakich będą mogli sprawdzić się początkujący scenografowie.

Praca nad scenografią wymaga artystycznego zacięcia i bazowych umiejętności modelarskich. Warsztaty są więc dedykowanie głównie do studentów ASP (lub studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK), osób zainteresowanych rzeźbą, malarstwem, architekturą oraz modelarstwem, a także osób, które brały udział w warsztatach scenograficznych organizowanych w trakcie ferii zimowych.

Zajęcia będą odbywały się w następujących blokach:
7 – 10 marca, w godz. 9.00-17.00 (WOAK)
11 – 14 kwietnia, w godz. 9.00-17.00 (WOAK)
25 – 29 kwietnia, w godz. 9.00-17.00 (WOAK)
Maj, lipiec, sierpień, wrzesień – termin i miejsce do uzgodnienia z prowadzącymi (studiobm@op.pl, tel. 504 012 504)

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a wszyscy chętni powinni dokonać rejestracji online do 4 marca.

[fot. materiały organizatorów]