Toruń jest miejscem, które przyciąga rzesze turystów. Można tu oglądać urokliwe gotyckie stare miasto, jak i bardziej nowoczesne atrakcje. Tutaj znajdzie coś dla siebie zarówno samotny podróżnik, jak i rodzina z dziećmi, spędzająca w mieście urlop. Każdy słyszał o tutejszych piernikach i mało kto nie skojarzy Torunia ze słynnym astronomem, Mikołajem Kopernikiem, miasto jest sławne na całą Polskę. Odwiedzający znajdą tu wiele muzeów z ciekawymi eksponatami, galerie sztuki, piękne parki, a także obiekty sportowe dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Toruń to także ośrodek naukowy, mieści się tu Uniwersytet Mikołaja Kopernika, a więc w mieście nie brakuje studentów. Tak, trzeba koniecznie dodać, że nie tylko turyści znajdą coś dla siebie w tym pięknym mieście, ale także jego mieszkańcy. Ciekawe wydarzenia kulturalne, w tym festiwale muzyczne co roku dostarczają rozrywki przybywającym tłumnie ludziom z całego kraju, ale także stałym mieszkańcom, którzy chętnie korzystają z miejscowej kultury i sztuki. Toruń to urokliwa gotycka perła na mapie Polski, którą warto odwiedzić chociaż raz w życiu.

Po zwiedzaniu zabytków lub wyczerpujących zajęciach na uczelni dobrze jest coś zjeść. Nie zawsze mamy wtedy chęć, czas, a nawet możliwości, by coś ugotować, dlatego warto dowiedzieć się, gdzie w Toruniu mieści się serwująca smaczne jedzenie restauracja. Miejscem, które chętnie ugości Cię na ciepły posiłek, jest restauracja włoska, serwująca także dania z kuchni polskiej, Stare Metropolis. Jeżeli zmęczył Cię spacer po starówce, wstąp do lokalu i już od wejścia poczuj zapach wyśmienitych potraw. Miła obsługa kelnerska sprawi, że poczujesz się prawie jak w domu, a do jedzenia otrzymasz danie, które będzie smaczne niczym na obiedzie u mamy.

Restauracja Stare Metropolis to świetne miejsce, by odkryć smaki Włoch. Pyszne dania z grilla przygotowywane są na miejscu ze świeżych składników. Makarony są również wyrabiane ręcznie w lokalu, dzięki czemu ta restauracja włoska zyskuje niepowtarzalny charakter. W menu można znaleźć tak oryginalne dania, jak np. zielone tagiatelle z kurczakiem i pastą truflową oraz czarne spaghetti z krewetkami w sosie pomidorowym. Pozwól się zaskoczyć bogactwem smaków dań, które jednocześnie są wykwintne, ale też smaczne jak u mamy i w przyzwoitych cenach.

Jeżeli jesteś głodny wrażeń, dokładnie zaplanuj zwiedzanie urzekających toruńskich zabytków. Na koniec nie zapomnij wstąpić do Starego Metropolis, to świetna włoska restauracja!

[Artykuł sponsorowany]