6 czerwca rozpocznie się 24. Toruński Festiwal Książki. Uczestników czekają atrakcje takie jak: warsztaty, gry i spotkania autorskie. Gośćmi będą m.in. Przemysław Wechterowicz, Eliza Piotrowska, Adrian Aleksandrowicz czy Paweł Beręsewicz.

„Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – tak mawiała nasza noblistka Wisława Szymborska. Toruński Festiwal Książki umożliwia nam poznanie literatury dla dorosłych, dziecięcej oraz młodzieżowej. W ramach tego wydarzenia możemy wziąć udział w Literackiej grze miejskiej czy zakupić upragnione tytuły na Jarmarku Książki.

Toruński Festiwal Książki będzie dzielił się spotkania autorskie, dyskusje panelowe, spotkania autorskie dla dzieci, warsztaty oraz grę miejską i inne wydarzenia. Całość potrwa od 6 do 17 czerwca.

Warto podkreślić, iż tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest wolność, co – jak zapowiadają organizatorzy – będzie pretekstem do spojrzenia na literaturę z różnych perspektyw. Tematy, które będą podejmowane to wolność religijna, osobista czy właśnie literacka. Wydarzenia będą odbywać się w miejscach nierozerwalne związanych z toruńską kulturą i sztuką. Spotkamy się w Dworze Artusa, Amfiteatrze Baju Pomorskiego, Placu przed Teatrem im. Wilama Horzycy, Kawiarni Pers, Czytelni CSW, Filiach Książnicy Kopernikańskiej, Domu Muz czy w Piernikowym Miasteczku na ul. Podmurnej 62.

Dokładny program wydarzeń organizowanych w ramach 24. Toruńskiego Festiwalu Książki znajdują się tutaj.

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA

KIEDY: 6-17 czerwca

GDZIE: Dwór Artusa oraz miejsca wymienione wyżej

BILETY: wszystkie wydarzenia są darmowe

Zapraszamy!

[materiały prasowe po:  facebook.com /CentrumKulturyDworArtusa]