Jak kupić ubezpieczenie OC online? Coraz częściej przenosimy poszczególne strefy swojego życia i codzienności do świata online. To on jest płaszczyzną, w której robimy zakupy, wywiązujemy się ze swoich obowiązków, a często nawet prowadzimy biznesy. Połączenie wszystkich tych kombinacji w jedną całość odzwierciedlają chociażby ubezpieczenia, które możemy nabyć bez wychodzenia z domu. To rozwiązanie może okazać się zbawienne w przypadku zapominalskich kierowców. Ale nie tylko. 

Cyfrowi nomadzi w świecie ubezpieczeń

Niezależnie od indywidualnych pobudek i okoliczności, w życiu każdego kierowcy przychodzi dzień, w którym będzie musiał on stawić czoła obowiązkowi ubezpieczenia samochodu. Obowiązkowi, przed którym nie ma ucieczki, a próby jakiegokolwiek ominięcia go kończą się karami finansowymi. Dotkliwymi. W niektórych przypadkach nawet bardzo. Już jeden dzień bez ważnego ubezpieczenia OC, to dla kierowcy samochodu osobowego, wydatek nieraz większy niż polisa komunikacyjna na cały rok. Jeśli spóźnialstwo wejdzie na wyższy poziom i z ubezpieczeniem auta spóźnimy się więcej niż 14 dni, z naszego portfela upłynni się aż 5600 złotych. 

A co w sytuacji, gdy koniec umowy OC przypada na dzień wolny od pracy, a my zapomnieliśmy dopełnić formalności wcześniej? Jak zmienić ubezpieczyciela i kupić polisę, kiedy nie mamy fizycznej możliwości stawienia się w punkcie ubezpieczeniowym? Spokojnie. Możemy rozsiąść się wygodnie w domowym zaciszu i korzystać z dobrodziejstw technologii. 

Sprawdzaj, licz, kalkuluj bez wychodzenia z domu

Ubezpieczyciele już od dłuższego czasu wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, oferując zawarcie umowy ubezpieczenia na odległość. Takie rozwiązanie daje nam możliwość nie tylko wywiązania się z obowiązku ubezpieczenia samochodu, ale także wybrania i dostosowania zakresu ochrony do własnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy poszukujemy podstawowego i obowiązkowego ubezpieczenia OC, czy zależy nam na kompleksowej ochronie, teraz wszystko to możemy zrobić bez wychodzenia z domu, za pomocą smartfona czy komputera. Jednym z rozwiązań dostępnych na rynku jest kalkulator OC bez podawania danych od Beesafe, który spokojnie możemy nazwać rewolucyjnym i najszybszym tego typu narzędziem na rynku. Jak działa i co oferuje? 

Szybko, zwięźle i na temat, czyli jak działa kalkulator OC/AC?

Klasyczne kalkulatory OC, z jakimi mieliśmy styczność dotychczas, to skomplikowane formularze wymagające podania dziesiątek informacji, na podstawie których, wyliczana była nasza składka OC. Pod tym względem narzędzie oferowane przez Beesafe zaskakuje minimalizmem. Tutaj wystarczy odpowiedzieć jedynie na dwa pytania (numer rejestracyjny pojazdu oraz data urodzenia właściciela), aby otrzymać ofertę ubezpieczenia OC i nie tylko. W pakiecie do obowiązkowej polisy możemy wybrać także dodatki, które pozwolą nam rozszerzyć ochronę tak, by możliwie jak najbardziej dostosować ją do indywidualnych potrzeb. Co więcej, Beesafe to sprawdzony na rynku ubezpieczeniowym gracz, który jest oficjalnym agentem ubezpieczeniowym Compensa TU. 

OC przez Internet? Dlaczego warto?

Czas to pieniądz, a decydując się na zakup OC przez Internet możesz zaoszczędzić go naprawdę sporo. Wyliczenie składki ubezpieczenia, wybranie odpowiedniej polisy i sfinalizowanie transakcji, teraz możliwe jest w dosłownie kilka minut. Nie ma tutaj żadnych ukrytych kosztów, a cena, jaką zobaczysz po wykonaniu kalkulacji, to cena wiążąca. Nie zaskoczą nas żadne dodatkowe opłaty czy prowizje. Co najważniejsze, polisa kupiona przez Internet jest tak samo ważna, jak ta zakupiona u stacjonarnego ubezpieczyciela.

[Artykuł sponsorowany]