Zima jest okresem w ciągu roku, gdy znacznie trudniej jest nam zadbać o nasze ciało. Niesprzyjająca pogoda sprawia, że rzadziej wychodzimy na świeże powietrze, przez co nasza codzienna aktywność fizyczna znacznie maleje. Dodatkowo zbyt niskie temperatury i suche powietrze sprawiają, że nasza skóra szybciej się przesusza, staje się szorstka, a nawet pęka. Jak kompleksowo zadbać o swoje ciało by bez względu na porę roku prezentowało się pięknie?

Zapobiegaj odmrożeniom i przegrzaniu

Dłonie, stopy, a także twarz są wyjątkowo mocno narażone na działanie ujemnych temperatur. Przed opuszczeniem domu pamiętaj o zabraniu ze sobą rękawiczek i całego szalika, którym osłonisz delikatną skórę. Warto regularnie stosować kremy nawilżające, które zagwarantują, że nasz naskórek pozostanie miękki i delikatny przez całą zimę.

W zimie często trudno jest nam dobrać właściwe do pogody ubrania, przez co zdarza nam się niepotrzebnie przegrzewać. Może prowadzić to do pojawienia się nieestetycznych potówek, dlatego starajmy się ubierać warstwowo, tak abyśmy w każdej chwili mogli ściągać zbędną część garderoby. W ten sposób wyeliminujemy uciążliwy problem.

Regularna aktywność fizyczna – wybierz trenera osobistego

Zimą chętniej spędzamy czas w domu. Biesiadowanie z rodziną i bliskimi często wiąże się ze spożywaniem większej ilości wysokokalorycznych potraw i słodkości, co niekorzystnie wpływa na naszą wagę. Aby nie stracić wypracowanej formy lub zapobiec odkładaniu się tkanki tłuszczowej skorzystaj z oferty trenera personalnego. Dobierze on zestaw odpowiednich ćwiczeń tak, aby korzystnie wpływały one na Twoją sylwetkę. Już po kilku treningach zobaczysz, jak zmienia się twoje ciało, a jeśli dodatkowo będziesz pilnować dietę, zrzucisz nadmierne kilogramy. Sport skutecznie poprawi Twój nastrój, który często jest obniżony powodu braku słońca. Jeśli chcesz zaskoczyć znajomych doskonałą kondycją, sprawdź ofertę trenerów personalnych, którzy pomogą Ci osiągnąć sukces w krótkim czasie.

Pielęgnuj skórę każdego dnia

Ogrzewanie w pomieszczeniach, w których przebywamy, często powoduje, że nasza skóra staje się wysuszona. Aby zapewnić optymalny poziom nawilżenia, wprowadź w nawyk codzienne wykorzystywanie podczas kąpieli nawilżającego żelu pod prysznic oraz balsamu. Sięgaj po produkty wzbogacone w witaminy i naturalne oleje roślinne. Warto raz w tygodniu przygotować relaksującą kąpiel i dokładny peeling całego ciała przy wykorzystaniu gruboziarnistego produktu. W ten sposób skóra zawsze będzie delikatna i gładka.

Pamiętaj o diecie

Bardzo ważna w okresie zimowym jest dieta. Mimo że nie mamy dostępu do sezonowych warzyw i owoców, postarajmy się, by w naszych posiłkach znalazło się dużo witamin. Sięgajmy po mrożonki, przygotowujmy lekkie zupy i surówki. Świetnie sprawdzą się również kiszonki, które są źródłem bakterii kwasu mlekowego oraz witamin z grupy B. Aby zapewnić odpowiednie nawilżenie skóry, sięgaj po produkty bogate w zdrowe tłuszcze, na przykład ryby, orzechy, pestki. Poprzez zmniejszanie ilości tłuszczu i cukru postaraj się modyfikować tradycyjne polskie potrawy, ciasta i słodkości, tak by były mniej kaloryczne i zdrowsze. Odciążysz żołądek i zapobiegniesz przybraniu na wadze.

Odpowiednio zadbane ciało poprawi nasze samopoczucie i doda pewności siebie. W zimie warto pamiętać zarówno o pielęgnacji skóry, jak i o sporcie i diecie. W ten sposób kompleksowo zadbamy o nasz wygląd i kondycję, co pozytywnie przełoży się na inne aspekty naszego życia.

[Artykuł sponsorowany]