Informacje Kultura

Język obcy Sztuki

21 kwietnia odbędzie się spotkanie, na którym podjęta zostanie próba wyjaśnienia przez artystów, dlaczego sztuka współczesna posługuje się językiem obcym dla większości widzów. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach nowego cyklu w Czytelni CSW.

Gościem spotkania będzie Jarosław Kozłowski – światowej klasy artysta, a także wykładowca uniwersytecki. Inicjator, we współpracy z Andrzejem Kostołowskim, międzynarodowej sieci artystycznej NET (1971). Od roku 1972 do 1990 prowadził Galerię Akumulatory 2 w Poznaniu, w której prezentował twórczość polskich i zagranicznych artystów awangardowych. Był również kuratorem programu galerii i kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (1992-1993). Wystawia od 1967 roku, a jego prace mają najczęściej formę instalacji z wykorzystaniem różnych mediów, takich jak rysunek, światło, dźwięk, fotografia, przedmioty. Jest też autorem książek artystycznych, prac rysunkowych, fotografii i obrazów, wykonuje też performance. Twórczość Jarosława Kozłowskiego jest bardzo bogata i wieloaspektowa, ma genezę konceptualną. Cechuje ją krytyczno-analityczny dyskurs ze sztuką i mechanizmami percepcji, autorefleksja i budowanie korelacji między gramatyką języka artystycznego a sferą znaczeń. Autor ponad stu wystaw indywidualnych w Polsce i na świecie, uczestnik wielu wystaw międzynarodowych, m. in. X Biennale de Paris (1977), Peace Biennale, Hamburg (1985) czy The Readymade Boomerang, 8th Biennale of Sydney (1990).

Jego twórczość można było podziwiać w CSW Toruń, gdzie poświęcona mu była wystawa „DOZNANIA RZECZYWISTOŚCI I PRAKTYKI KONCEPTUALNE 1965-1980”.

DATA: 21 kwietnia (czwartek), godz. 18:00
MIEJSCE: Czytelnia CSW Toruń
BILETY: Wstęp wolny
SZCZEGÓŁY: Język obcy sztuki

[fot. materiały organizatora]

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *