21 kwietnia odbędzie się spotkanie, na którym podjęta zostanie próba wyjaśnienia przez artystów, dlaczego sztuka współczesna posługuje się językiem obcym dla większości widzów. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach nowego cyklu w Czytelni CSW.
Gościem spotkania będzie Jarosław Kozłowski – światowej klasy artysta, a także wykładowca uniwersytecki. Inicjator, we współpracy z Andrzejem Kostołowskim, międzynarodowej sieci artystycznej NET (1971). Od roku 1972 do 1990 prowadził Galerię Akumulatory 2 w Poznaniu, w której prezentował twórczość polskich i zagranicznych artystów awangardowych. Był również kuratorem programu galerii i kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (1992-1993). Wystawia od 1967 roku, a jego prace mają najczęściej formę instalacji z wykorzystaniem różnych mediów, takich jak rysunek, światło, dźwięk, fotografia, przedmioty. Jest też autorem książek artystycznych, prac rysunkowych, fotografii i obrazów, wykonuje też performance. Twórczość Jarosława Kozłowskiego jest bardzo bogata i wieloaspektowa, ma genezę konceptualną. Cechuje ją krytyczno-analityczny dyskurs ze sztuką i mechanizmami percepcji, autorefleksja i budowanie korelacji między gramatyką języka artystycznego a sferą znaczeń. Autor ponad stu wystaw indywidualnych w Polsce i na świecie, uczestnik wielu wystaw międzynarodowych, m. in. X Biennale de Paris (1977), Peace Biennale, Hamburg (1985) czy The Readymade Boomerang, 8th Biennale of Sydney (1990).
Jego twórczość można było podziwiać w CSW Toruń, gdzie poświęcona mu była wystawa „DOZNANIA RZECZYWISTOŚCI I PRAKTYKI KONCEPTUALNE 1965-1980”.
DATA: 21 kwietnia (czwartek), godz. 18:00
MIEJSCE: Czytelnia CSW Toruń
BILETY: Wstęp wolny
SZCZEGÓŁY: Język obcy sztuki
[fot. materiały organizatora]