Już po raz trzeci Teatr „Pomarańczowy Cylinder” zabierze dzieci i dorosłych w magiczną podróż. Kolejna edycja Festiwalu Pomarańczowego Cylindra przeniesie nas w kosmos, a dokładniej – do Ekogalaktyki.

3. Festiwal Pomarańczowego Cylindra adresowany jest do rodzin z dziećmi. Impreza odbędzie się w magicznym miejscu- ogródku przy budynku Dworu Mieszczańskiego na ulicy Podmurnej 4-6. Organizatorem festiwalu jest Teatr „Pomarańczowy Cylinder”, słynący ze znakomitej komunikacji z publicznością. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Festiwal Pomarańczowego Cylindra – odlotowa kosmiczna zabawa

Główny punkt szerokiego programu stanowi gra terenowa. Drużyny złożone z rodziców i dzieci otrzymają specjalną mapę z zaznaczonymi stanowiskami. Uczestnicy zmierzą się z ekscytującymi zadaniami, przygotowanymi przez liczne grono ekspertów z dziedziny kosmo- i rakietoznawstwa… Do zdobycia niezwykłe nagrody – dyplomy, medale, szkarłatne szarfy i złote jabłka.

Tak, jak w latach poprzednich, przed najmłodszymi i ich rodzicami zaprezentuje się Teatr „Pomarańczowy Cylinder”, znany toruńskiej publiczności z różnych szałowych występów. Jak zawsze można się spodziewać przednich dowcipów, garści ironii i spontanicznej interakcji z publicznością. W programie zawarto dwa przedstawienia repertuarowe: „Profesorek Wodorek w kosmosie” i „Ekogalaktyka”. Oba nawiązują do idei dbania o środowisko, a wszystko to podane w zabawnej i atrakcyjnej formie. Podczas kosmicznych podróży spotkamy między innymi: szalonego Profesorka Wodorka, Robota Śrubota Wkrętasa, Księcia Ruperta z planety Kumkurumkum, Bucisława Trampkowskiego i wielu innych.

To jeszcze nie wszystko na Festiwalu Pomarańczowego Cylindra! Dla widzów spragnionych wrażeń, małych tancerzy i głodnych wiedzy młodych adeptów sztuki teatralnej Teatr przygotował coś specjalnego. Pojawią się niezwykli goście: Astroplotka Poliglotka, Kapitan Meteor, Komandor Laser, Żeglarz Andrzej, smokolog Ela Dragon, Klaun Bobek, Kosmo Hemingway, Damian Dotaktu i wielu innych! Będzie można wziąć udział w warsztatach filmowych, scenograficznych, aktorskich. Odbędą improwizowane spektakle, powstanie teledysk do piosenki „Przygoda w kosmosie”, a także pacynki i inne ciekawe przedmioty. Specjalną scenografię festiwalową przygotowują dzieci z Domkultury! na Bydgoskim Przedmieściu. Monstrualne rakiety i magiczne planety będą krążyć nad głowami naszych widzów.

Wszystko to będzie można zobaczyć już 8 i 9 lipca 2017 roku w godzinach 12:00-17:00 w ogródku przy Dworze Mieszczańskim (Podmurna 4-6). Wstęp wolny.

SOBOTA: 8 LIPCA 2017

12:00-16:00 Recyklingowa Gra Terenowa

do zdobycia elitarny dyplom i prestiżowy medal

12:00-16:00 Otwarte Warsztaty Rzemiosła Pacynkarskiego,

Filmowe i Teatralne

13:00-13:10 Pokaz filmu „Skarpetowcy”

14:00-15:00 Zabawy, tańce, harce z ufoludkami

15:00-15:20 Spektakl teatru improwizacji

Turbulencje podczas lądowania!”

15:30-16:00 Kosmo Quiz

16:00-17:00 Spektakl Teatru Pomarańczowy Cylinder

Profesorek Wodorek w kosmosie” oraz kosmo taniec

NIEDZIELA: 9 LIPCA 2017

12:00-16:00 Recyklingowa Gra Terenowa

do zdobycia elitarny dyplom i prestiżowy medal

12:00-16:00 Otwarte Warsztaty Filmowe (kręcenie teledysku),

Scenograficzne i Aktorskie

14:00-14:20 Spektakl Teatru Gwiazdowego

14:20-15:00 Kosmobal z Kapitanem Meteorem

15:00-15:20 Spektakl teatru improwizacji

Czarna dziura mnie wssysa!”

15:30-16:00 Kosmo Quiz

16:00-17:00 Spektakl Teatru Pomarańczowy Cylinder

Ekogalaktyka” i kosmo parada

Więcej informacji na facebookowej stronie Festiwalu [link] i jego stronie internetowej [link].