Niebawem do Torunia zawita Marcelina, której znak rozpoznawczy to uśmiech od ucha do ucha i bardzo pogodne usposobienie. No i przebój nagrany z Piotrem Roguckim „Karmelove”.

Urodzona w Cieszynie swoje pierwsze kroki muzyczne stawiała na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, jest absolwentką wokalistyki. Jej debiut to rok 2007 (utwór „There’s No One”), a w 2008 r. z grupą Marija zajęła 3. miejsce w konkursie „Nowa Generacja” emitowanym w TV4.

2011 rok przyniósł debiutancką płytę Marceliny, nazywającym się tak jak artystka. Promował ją chociażby teledysk do wzruszającej piosenki „Tatku”. Dostała za tę płytę nominację do Fryderyka.

Kolejne lata to dwa występy na prestiżowym Open’erze, stworzenie hymnu Wrocławia „Wroclove” (pokonała 200 konkursowych konkurentów) czy wspólna trasa wraz z Happysadem, na którego płycie była gościem w utworze „Nie będziem płakać”.

Te wszystkie sukcesy poprzedziły wydanie ep-ki „Znikam”, ze stonowaną, melancholijną piosenką tytułową. Inną niż mająca dopiero się ukazać płyta „Wschody Zachody”.

Po drodze Marcelina wzięła udział w projekcie „Panny Wyklęte”, będącym hołdem dla żołnierzy Armii Krajowej. Artystka napisała dwa utwory na okolicznościową płytę.

Ten niesamowicie radosny, trochę naiwny, będący pochwałą prostych, ale przez to pięknych chwil czy uczuć album ukazał się w 2013 roku. Przedsmak niezwykłych dźwięków tej płyty dał podróżniczy teledysk do piosenki „Wschody Zachody”, którego motywem przewodnim był ciągły ruch w egzotycznej, marokańskiej scenerii.

Największą popularnością cieszy się jednak piosenka „Karmelove” z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego z Comy. „Tom Waits, nie mamy numeru telefonu. Ktoś z chropowatym głosem… Rogucki! Eee, nie, też nie mamy numeru. Mamy!” Tak wyglądała rozmowa w gronie zespołu Marceliny, kiedy nagle się okazało, że nie tylko znany jednemu z członków zespołu jest numer do lidera Comy, ale i kojarzy on artystkę i co więcej zgadza się na współpracę.

Ta ciągle się uśmiechająca o specyficznej barwie głosu wystąpi w najbliższą sobotę na scenie Od Nowy w ramach cyklu Od Nowa na obcasach.

Bilety: 20 zł przedsprzedaż/ 25 zł w dniu koncertu

Data i adres: 17 stycznia, godz. 20, Od Nowa, ul. Gagarina 37a, 87-100 Toruń

Zapisz się na wydarzenie  tutaj.