Besides, zwycięzca 8. edycji Must Be The Music! Tylko muzyka. ponownie wystąpi na scenie toruńskiego klubu NRD. Koncert odbędzie się 19 marca w ramach Odwilży. Występ poprzedzi koncert zespołu Underfate.

Ostatnim razem zespół występował w Toruniu pod koniec listopada 2014 roku, czyli tuż po wygranej w programie MBTM!. Z początkiem tego roku zespół z Brzeszcza wyruszył w trasę koncertową, która obejmuje aż 25 miast w całej Polsce.  Jest to efekt „koncertu życzeń”, który artyści zaproponowali swoim fanom pytając o to, gdzie chcieliby ich zobaczyć na żywo. Trasa jest przełomowa, bo pieniądze zdobyte dzięki wygranej w programie przeznaczone zostały na poprawę jakości brzemienia na żywo.

Materiał prezentowany podczas występów obejmuje ich debiutancki materiał z płyty „We Were So Wrong”, ale także nowe niespodzianki muzyczne.

Zespół Besides to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Jego niesamowite, często połączone z wizualizacjami koncerty potrafią wzbudzić w słuchaczach intensywne doznania emocjonalne. Powstał w 2011 roku, swój materiał rozpoczął promować na jesień 2012 roku. W skład grupy wchodzą: Paweł Kazimierczak, Piotr Świąder Kruszyński, Artur Łebecki ,  Bartek Urbańczyk oraz Justyna Gurbisz.

Jako suport wystąpi tego wieczoru zespół Underfate. Młodzi i ambitni muzycy grają w stylistyce post-progresywno rockowej. Oscylują pomiędzy wieloma gatunkami, ich muzyka jest trudna do zaszufladkowania. Jest to jeden z dwudziestu zespołów polskiej młodej sceny, które znalazły się na składance post-rock PL compilation vol2 zatytułowanej: „Cold wind is promise of a storm”. Swój debiut zaliczyli pod koniec listopada ubiegłego roku w jednej z audycji Radiowej Trójki, a swój debiutancki koncept album „Seven” wydali 31.02.15 roku.

Info:
Gdzie: NRD Klub, ul. Browarna 6, Toruń
Kiedy: 19 marca 2015 (czwartek), godz. 20:00
Bilety: 20 zł w przedsprzedaży / 25 zł w dniu koncertu
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1598802880353347/

[fot. Besides.pl]