W środowy wieczór w klubie Od Nowa szykuje się wyjątkowe wydarzenie. Z inicjatywy studentów II roku filologii włoskiej UMK odbędzie się koncert dla Ukrainy połączony z recytacją wierszy. Koordynatorkami wydarzenia są: Weronika Czorniej oraz Jagoda Siwińska.

Studenci filologii włoskiej pragną poprzez ten koncert wesprzeć duchowo swoje dwie koleżanki ze studiów –  Katię i Irę – które w zamieszkach na Majdanie straciły ojca. Dziewczyny były wolontariuszkami w czasie wydarzeń w Kijowie, teraz także przebywają wraz z rodziną na Ukrainie.

„Mimo, iż nie mogą brać udziału w KONCERCIE, pragniemy pokazać im oraz ich rodzinom, że jesteśmy z nimi duchowo, myślimy o nich i wspieramy – wiemy jakie to dla nich ważne” – mówią organizatorki wydarzenia Weronika i Jagoda.

W muzycznej części wydarzenia studenci zaprezentują piosenki zarówno w języku angielskim jak i polskim, utwory specjalnie wybrane na tę okazję, m.in. utwory Jacka Kaczmarskiego. Część poetycka to recytacja wierszy wybitnych poetów Ukraińskich – m.in. Tarasa Szewczenko. Na zakończenie wyświetlony zostanie film „Cena Demokracji”.

Wydarzenie będzie także okazją do podjęcia dyskusji na temat wydarzeń na Ukrainie. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym ten temat nie jest obojętny i chcą pokazać solidarność z naszymi wschodnimi sąsiadami.

Wstęp wolny!

Info:
Gdzie: Klub Od Nowa, ul. Gagarina 37a
Kiedy: 23.04 (środa), godz. 20:00
Wstęp wolny!

[fot. www.eastbook.eu]