Z okazji nadchodzącego na skalę Polski Święta Konstytucji, Koniec Świata zorganizował całkiem interesującą akademię. W trakcie tego okolicznościowego koncertu wystąpi zgromadzenie muzyków oraz performerów z Torunia i Bydgoszczy.

Nie będzie to jednak klasyczny koncert z muzyką patriotyczną. Ideą wieczoru będzie granie przez artystów muzyki improwizowanej do fragmentów ustawy zasadniczej z 1791 roku, powszechnie znanej jako Konstytucja 3 maja. Dodatkowo przewidziane będą także stroje z epoki tegoż dokumentu.

„Otóż chcemy poruszyć was kakofonicznym pospolitym ruszeniem, chcemy grać free i zagłębiać się w tekst konstytucji, który może nie jest najfajniejszy do czytania, który w ogóle może najlepszy na świecie nie jest, ale porusza kwestie dla nas, chcących grać free, ważne.”– mówią organizatorzy – „Chcielibyśmy zwrócić na coś uwagę, na to, że skoro dotyczy to każdego z nas, to ten każdy z nas może się jakoś indywidualnie do tego odnieść. Zachęcamy przeto do posiadania własnego zdania, co w tym kraju ostatnio coś nie za bardzo całkiem sporej grupie ludzi nie wychodzi.”

Organizatory zaznaczają, że wydarzenie nie ma podłoża politycznego. Dlatego bardzo proszą uczestników wydarzenia oraz przedstawicieli partii politycznych o nieprzypinanie mu żadnych ideologii.

W skład orkiestry, której występ uświetni wieczór, wchodzą:
– Damian Kowalski
– Michał Supcziński
– Mikołaj Zieliński
– Szymon Szwarc
– Maciej Karmiński
– Stefan Kornacki

DATA: 3 maja (wtorek) godz. 19:30
MIEJSCE: Koniec Świata, ul. Podmurna 4-6
BILETY: wstęp wolny
SZCZEGÓŁY: strona wydarzenia

[reprodukcja obrazu, J. Matejko Konstytucja 3 Maja 1791 roku]