Halo, halo! Mamy dla Was prezent na Dzień Dziecka! Jak co miesiąc, przygotowaliśmy dla Was spis koncertów, jakie będą miały miejsce w tym miesiącu w naszym mieście. Kluby przez was znane i lubiane, koncerty ciekawe, czego chcieć więcej? Na pewno wakacji, a te zawsze można zrobić sobie szybciej.

Od Nowa (Gagarina 37a)

 • Koncert EXILE + #RDZA – Special Instrumental Metal Show

Dwie toruńskie kapele zagrają specjalny instrumentalny set. 16 utworów, czyli jakieś 100 minut muzyki na żywo. Wstęp jest bezpłatny, a po koncercie muzycy zapraszają na bar gdzie chętnie napiją się i podyskutują o muzyce z publicznością. Toruńscy metalowcy chcą się integrować, godne pochwały!

Kiedy i za ile? 2 czerwca, godz. 20.00, wstęp darmowy.

 • Bars and Melody 

Od Nowa kończy sezon koncertowy brytyjskim zespołem, który 4 lata temu zdobył sporą rzeszę fanów dzięki występowi w tamtejszej wersji programu Mam Talent.  Przez ten czas Brytyjczycy wydali 4 płyty. Dwie z autorskimi kompozycjami, a dwie z coverami. Toruń jest jednym z sześciu polskich miast na trasie Covers Tour 2018.

Kiedy i za ile? 9 czerwca, godz. 16.00 – 21.00, bilety normalne 99 zł (wejście o 19.00), Meet&Greet 399 zł (spotkanie z zespołem o 16.00)

 

Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

 • Paweł Wójcik i Tomasz Sarniak – koncert

Na początku czerwca w Dworze Artusa wystąpi dla nas dwoje artystów: Paweł Wójcik – gitarzysta i wokalista oraz Tomasz Sarniak, który zagra na fortepianie. Artyści zaśpiewają na swój sposób o sprawach, które wszystkich nas dotyczą, ale nie zawsze potrafimy o nich mówić. Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć piosenki z całej ich twórczości, wobec czego nie zabraknie też nieśmiertelnego Koniaczka.

Kiedy i za ile? 2 czerwca, godz. 18.00; wstęp wolny.

 • Chór Stuligrosza – Poznańskie Słowiki – koncert

Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej, czyli Chór Stuligrosza – Poznańskie Słowiki zaśpiewa dla nas w czerwcu utwory Mozarta, Chopina, Moniuszki, Hasslera, Armstronga oraz wiele innych. Będzie to koncert dla miłośników muzyki epok, ponieważ Chór Stuligrosza – Poznańskie Słowiki wykonuje najsłynniejsze utwory średniowiecza, renesansu, baroku, romantyzmu, a także kompozycje współczesne. Usłyszymy wobec tego ponad 26 utworów z różnych okresów historycznych.

Kiedy i za ile? 2 czerwca, godz. 19.00; wstęp wolny – wejściówki na koncert (2 na osobę) można odbierać w kasie biletowej w dworze Artusa od 16 maja.

 • Pięciolinia dla Papieża – koncert

W dziewiętnastą rocznicę pobytu Jana Pawła II w regionie oraz jednocześnie w święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się w Dworze Artusa XV Koncert Kompozytorski Pięciolinia dla Papieża. W czasie koncertu usłyszymy kompozycje o charakterze religijnym, ale też pieśni do słów wybitnych poetów, utwory wykorzystujące różne współczesne techniki kompozytorskie oraz utwory dla dzieci. Koncert uświetni występ Chóru Młodzieżowego Semper Iuvenes, a tradycyjnie poprowadzi go Magdalena Cynk.

Kiedy i za ile? 5 czerwca, godz. 18.30; wstęp wolny.

 • TFK – Mariusz Szczygieł i zespół Res Factum – koncert czytany

W Dworze Artusa w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki będzie miało miejsce niepowtarzalne wydarzenie – koncert czytany! Znany dziennikarz, reportażysta, a zarazem pisarz wystąpi razem z zespołem Res Factum w miniaturach reporterskich z książki Projekt: prawda. Dziennikarz będzie czytał fragmenty swojej książki, a trójka muzyków z zespołu Res Factum stworzy klimatyczne tło swoją muzyką – wydarzenie jest więc połączeniem różnych mediów, z których wyłania się najprawdziwsza prawda.

Kiedy i za ile? 8 czerwca, godz. 19.00; wstęp wolny.

 • Koncerty pod Gwiazdami – Piotr Bukartyk z zespołem

Festiwal „Koncerty pod Gwiazdami” zbliża się do nas wielkimi krokami! W tym roku rozpoczniemy go koncertem Piotra Bukartyka – mistrza słowa i rymu, niepoprawnego romantyka, a także poety o duszy rockmana, który od prawie czterdziestu lat bawi, uczy i wzrusza nas swoimi piosenkami. To artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Na scenie w sercu toruńskiej starówki usłyszymy zbiór jego najlepszych utworów.

Koncert odbędzie się na scenie na Rynku Staromiejskim.

Kiedy i za ile? 23 czerwca, godz. 20.45; wstęp wolny.

 • Saxmania 2018 – Czas na Jazz – koncert

Pod koniec czerwca spotkamy się w Dworze Artusa z kolejną Saxmanią, która już na stałe wpisała się do kalendarza kulturalnego tej placówki oraz Torunia. Tegoroczne święto saksofonu Saxmania 2018 odbędzie się pod hasłem Czas na Jazzco oznacza, że możemy spodziewać się sporej porcji solidnego jazzowego grania w najlepszym wydaniuKoncert składać się będzie z dwóch części, w których zaprezentują się uczniowie i pomysłodawca koncertów Dariusz Zaleśny. Koncerty tradycyjnie mają pokazać młodych zdolnych saksofonistów oraz zapewnić porządną dawkę rozrywki. Artyści zagrają dla nas utwory takich kompozytorów jak: A. Piazzolla, P. Ituralde, R. Planel, P.M. Dubois, Cl. Debussy czy F. Decruck.

Kiedy i za ile? 24 czerwca, godz. 18.00; bilet normalny 20 zł, ulgowy 20 zł, do nabycia na KupBilecik.

Centrum Kulturalno – Kongresowe Jordanki (Al. Solidarności 3)

 • Piraci z Penzance – koncert z okazji Dnia Dziecka

„Piraci z Penzance” to muzyczne widowisko z pogranicza musicalu i operetki. Chociaż to koncert z okazji Dnia Dziecka historia pełna humoru i muzyki rodem z Hollywood spodoba się wszystkim pokoleniom. Spektakl opowiada o Fryderyku, pechowcu urodzonym 29 lutego, w dodatku wychowanym przez piratów. Czy chłopcu uda się wyrwać z przestępczego półświatka? Przekonajcie się sami!

Kiedy i za ile? 2 czerwca (sobota), godz. 16:00. Bilety w cenach 30 zł dorośli/ 25 zł dzieci do nabycia na stronie internetowej TOS oraz w kasie CKK Jordanki.

 • Babę zesłał Bóg

To koncert o kobietach, ale nie tylko dla kobiet. Drodzy panowie, jeśli wydaje Wam się, że w końcu udało Wam się rozgryźć płeć piękną, musicie zobaczyć spektakl muzyczny „Babę zesłał Bóg”. Na scenie wystąpią soliści łódzkiej i warszawskiej sceny muzycznej. Zaprezentują oni największe przeboje o kobietach. Czy rozwiążą tajemnicę płci pięknej? Sprawdźcie!

Kiedy i za ile? 10 czerwca (niedziela), godz. 19:00 Bilety w cenie: 90, 80 i 70 zł dostępne w kasie CKK Jordanki oraz na Bilety24.pl

 • Disney Koncert „Marzenia się spełniają”

Czy marzenia spełniają się tylko w bajkach Disneya? Stanowczo nie. Jeśli marzyliście o usłyszeniu na żywo przebojów z najsłynniejszych filmów Disneya, już niebawem będziecie mogli to marzenie spełnić. W programie symfonicznego koncertu znalazły się ponadczasowe kompozycje z takich produkcji jak „Król lew”, „Piękna i bestia”, „Aladyn”, „Kraina lodu” czy „Herkules”. Utwory wykonają wokaliści, których głosy na pewno świetnie znacie – na scenie pojawią się Kasia Łaska, Olga Szomańska, Mietek Szcześniak, Marcin Januszkiewicz oraz Artur Caturian. Towarzyszyć im będzie prawie 60-osobową orkiestra.

Kiedy i za ile? 11 czerwca (poniedziałek), godz. 18:30. Bilety dostępne na eBilet.pl

 • Carmina Burana / Zakończenie Sezonu Artystycznego 2017/18

Jeśli macie ochotę zobaczyć orkiestrę symfoniczną w powiększonym składzie wraz z towarzyszącym jej chórem, wybierzcie się na wyjątkowy koncert „Carmina Burana”. To prawdopodobnie jedna z najwybitniejszych kompozycji wszech czasów. Choć raz w życiu trzeba usłyszeć ją na żywo! Zakończenie Sezonu Artystycznego 2017/2018 Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej to idealna okazja.

Kiedy i za ile? 15 czerwca (piątek), godz. 19:00. Bilety w cenach 50 zł normalny, 40 zł ulgowy do nabycia na stronie internetowej TOS oraz w kasie CKK Jordanki.

 • Cztery strony Europy

Koniec czerwca w Jordankach wybrzmi symfonicznie recitalem Michała Szymanowskiego, który odbędzie się w ramach 22. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura. Pianista jest laureatem wielu konkursów w Polsce, ale też na Ukrainie, w Niemczech i nawet w Korei Południowej. Szymanowski ma już na koncie występy na Starym Kontynencie, Azji czy obu Amerykach. To chyba wystarczające powody, żeby zobaczyć jak zagra ballady Brahmsa, Griega, Chopina czy sonaty Skriabina i Karola Szymanowskiego.

Kiedy i za ile? 30 czerwca (sobota), godz. 20:00. Bilety w cenie 15 zł do kupienia w kasie CKK Jordanki oraz na bilety24.pl.

Dwa Światy (Ducha św. 10/12)

 • TORUŃ BASS GANG #2 (Tonz of Jungle)

Noc w rytmach jungle oraz ragga-jungle z domieszką dubowych dźwięków wybrzmi z płyt winylowych w Dwóch Światach za sprawą artystów z Bydgoszczy, Torunia i Łodzi. Zagrają Gorilla, Kuns Dubs, Resk, Kaps, Jolly Roger.

Kiedy i za ile? 2 czerwca, godz. 21:00. Wejście darmowe.

 • ZaPSIjaźnij się

13.00 – SPACER Z PSAMI ze schroniska (warunek ukończone 18 lat)
LOSY DLA KAŻDEGO SPACEROWICZA
Miejsce spotkania: ul. Przybyszewskiego 3

O 20 natomiast będziecie mogli pobawić się na koncercie hip hopowym. Pojawią się na nim TeReN STACJA, Homies i MAXTHC. Cena biletu na koncert 8 zł + karma.

10.00-13.00 – piknik rodzinny przy ZS nr 5 ul. Wyszyńskiego 1/5 dla mieszkańców Rubinkowa.

 • Impreza Drum&Bassova

Drum&Bass – są tacy, którzy nie mogą bez niego żyć. By podtrzymać swoje czynności życiowe, zaleca się odwiedzenie Dwóch Światów.

Kiedy i za ile? 23 czerwca, godz. 21. Ceny biletów: 15 zł.

NRD (Browarna 6)

 • Young Igi

Kto to jest? Jak pisze jego strona – to Pilot. Na polskiej alternatywnej scenie muzycznej od niedawna, bo pierwszy jego utwór trafił na YouTube jakieś osiem miesięcy temu. Reszta już się zadziała. Jeździ po Polsce, koncertuje i tune’uje. Coś dla fanów zagadkowego rapu.

 

 

Kiedy i za ile? 1 czerwca, godzina 19:00, 35 zł (I PULA), 40 zł (II PULA), 70 zł (VIP: gwarantują wcześniejsze wejście bez kolejki (18:00), plakat z autografem, możliwość zrobienia zdjęcia i uczestniczenia w próbie)
Bilety kolekcjonarskie: dostępne w klubie NRD. (bilety on-line: https://going.pl/young-igi-w-toruniu).

 

Koniec Świata (Podmurna 4-6)

 • FśśśTek#4

Wystąpią między innymi Corozia, CC Prokula,Pink Panther, Trzeszczy, Jaszczur Projekt.

Kiedy i za ile? 9 czerwca, godz.22. Bilety: 10 zł.

 • Branżówka vol. 11

Kiedy i za ile? 15 czerwca. Zagrają Fight Them All z New Jersey (USA) i Fuck It Quit z Poznania. Wejście: 15 zł.

Opracowali: Anna Bytner, Grzegorz Kwiatkowski, Daria Łojek, Michał Machel, Sara Watrak, Weronika Wyrębska.

 • Święto Muzyki 2018

Podczas Święta Muzyki 2018 zagra zespół Myasta. Na afterze wieczór umili odwiedzającym tego dnia Koniec Świata Ruff Puff Soundsystem.

Kiedy i za ile? 21 czerwca, więcej informacji wkrótce.

[Fot. Alicja Krzyżelewska]