Koncertowe, grudniowe granie w CKK Jordanki,  z całą pewnością wprowadzi nas w klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, lecz nie tylko! Usłyszymy także inne, ponadczasowe utwory niezapomnianych artystów.

TGD + Kasia Cerekwicka (Kolędy Świata)

TGD czyli Trzecia Godzina Dnia, to jeden z najpopularniejszych zespołów, który wykonuje muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Oprócz takiego brzmienia, grupa coveruje popularne, współczesne piosenki. „Kolędy Świata” to projekt stworzony przez TGD, którego celem jest poszukiwanie polskich tradycji bożonarodzeniowych. Poza ojczystymi kolędami, usłyszmy utwory z takich krajów jak Wielka Brytania i Hiszpania. Gościnnie, toruńska publiczność usłyszy Kasię Cerekwicką, która oczaruje publiczność swoim głosem.

Kiedy? 3 grudnia, godz. 19:00.

Bilety: 109-149 zł (bilety24.pl)

10 tenorów

Kolejne wydarzenie, które będzie miało miejsce w CKK Jordanki, określane jest „mostem” pomiędzy różnymi krajami, głosami, gatunkami. Orkiestra oraz soliści Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej, wraz z polskimi artystami tego nurtu, wykonają utwory operetkowe, musicalowe i hity estradowe. To połączenie światowego repertuaru z kompozycjami polskich i ukraińskich twórców. Organizatorem wydarzenia jest Agencja Artystyczna Tamada.

Kiedy? 4 grudnia, godz. 19:00.

Bilety: 100-150 zł (kupbilecik.pl)

Toruńska Orkiestra Symfoniczna (Ciechowski Symfonicznie)

Krzysztof Herdzin opracował utwory szlagierowego zespołu Republika, specjalnie dla Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Takie aranżacje usłyszymy już w grudniu! Będziemy mieli okazję wysłuchać takich piosenek jak: Nie pytaj o nią, Moja Krew, czy Tu jestem w niebie w wykonaniu Igora Herbuta, Grzegorza Wilka, Kasi Moś czy Anny Lasoty.

Kiedy? 13 grudnia, godz. 19:00.

Bilety: 59-89 zł (biletytos.pl)

Edyta Geppert

Ikona polskiej muzyki, której utwory są do dziś chętnie odtwarzane, odwiedzi w grudniu CKK Jordanki. W Toruniu artystka będzie obchodzić 35-lecie pracy artystycznej. Recital wokalistki został przygotowany przez Piotra Loretza. Na koncercie usłyszmy takie utwory jak: Och życie, kocham Cię nad życie czy Nie żałuję. Twórczość Edyty Geppert określana jest mianem perełek polskiej piosenki literackiej!

Kiedy? 20 grudnia, godz. 19:00.

Bilety: 65 zł (jordanki.torun.pl)

Glenn Miller Orchestra

Jedna z najpopularniejszych kapel big-bandowych na świecie, zaprezentuje swoje hity w Toruniu. Występy tej grupy charakteryzuje precyzja brzmienia różnorodnych instrumentów, która przenosi widza w zupełnie inny wymiar twórczości muzycznej. Innymi miastami, które odwiedzi zespół poza Toruniem, jest chociażby Poznań czy Szczecin.

Kiedy? 17 grudnia, godz. 19:00.

Bilety:  Od 145 zł (koncertoholicy.pl)

Queen Symfonicznie

Niebawem w CKK Jordanki odbędzie się przedsięwzięcie, które łączy ponadczasową muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami, wykonywanymi przez chór i orkiestrę Alla Vienna. To podzielony na dwie części spektakl, z najznakomitszymi utworami Queen, na który bilety wyprzedają się do ostatniego miejsca! Na scenie zobaczymy m.in. solowego gitarzystę Darka Wawrzyniaka, zaś kierownikiem artystycznym i twórcą projektu jest Jan Niedźwiecki.

Kiedy? 21 grudnia, godz. 19:30.

Bilety: 99-139 zł (ticketmaster.pl)