Kwiecień za pasem, poznajcie więc koncertowe propozycje na ten miesiąc w CK Dwór Artusa! Jedno jest pewne – będziecie mogli udać się w muzyczną podróż po świecie i odwiedzić chociażby Francję!

Niedziela w Paryżu – koncert piosenek Edith Piaf

Na początku kwietnia w Dworze Artusa będzie można udać się w muzyczną podróż prosto do… Paryża! Usłyszymy wtedy bowiem piosenki Édith Piaf, które będą zaśpiewane w nowych aranżacjach na głos i gitarę elektryczną. Utwory artystki wykona dla nas duet podróżujących muzyków – Lucy & Tom, czyli wykształcona mezzosopranistka śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy.

Kiedy i za ile? 7 kwietnia, godz. 18.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 25 zł do nabycia na kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl oraz na artus.torun.pl.

LOR – Lowlight Tour – koncert

Lor to grupa stworzona przez cztery utalentowane i umuzykalnione dziewczyny z Krakowa: Julię Skibę (pianino), Paulinę Sumerę (teksty), Jagodę Kudlińską (śpiew) i Julię Błachutę (skrzypce). Serca słuchaczy zdobyły subtelnym songwritingiem inspirowanym muzyką folkową. Mimo bardzo młodego wieku mają już za sobą koncerty w całej Polsce, w tym na scenach festiwali takich jak Open’er, OFF czy Orange Warsaw. Niebawem światło dzienne ujrzy ich debiutancki album. W Dworze Artusa artystki zaprezentują właśnie materiał z tego krążka.

Kiedy i za ile? 14 kwietnia, godz. 18.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 25 zł do nabycia na kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl oraz na artus.torun.pl.

Misia Furtak & gość specjalny – Michael Feuerstack

Misia Furtak to wokalistka, która jest laureatką nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. W kwietniu powróci do Torunia, aby podczas intymnego koncertu w Artusie zaprezentować torunianom materiał ze swojej najnowszej płyty Co przyjdzie. Artystce towarzyszyć będzie znakomity skład: współautorka trzech kompozycji i połowa duetu Tęskno – Hania Rani oraz klarnecistka – Michalina Bieńko. Wisienką na torcie będzie występ kanadyjskiego muzyka Michael’a Feuerstacka.

Kiedy i za ile? 16 kwietnia, godz. 19.00; bilet normalny 45 zł, ulgowy 40 zł do nabycia na kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl oraz na artus.torun.pl.

Michał Staśkiewicz In Memoriam – XXXIV Koncert Towarzyski

Michał Staśkiewicz In Memoriam to kolejny z cyklu koncert poświęcony pamięci osób, które działały na rzecz rozwoju kultury w Toruniu. Wydarzenie organizowane jest przez Pomorskie Towarzystwo Muzyczne wspólnie z Centrum Kultury Dwór Artusa. Podczas koncertu usłyszymy zróżnicowany repertuar, począwszy od utworu J. S. Bacha i S. Prokofiewa, po bardziej współczesne kompozycje muzyki klasycznej, jak chociażby utwór R. Maciejewskiego.

Kiedy i za ile? 17 kwietnia. godz. 18.30; wstęp wolny.

Mate.O/TU – koncert

Mate.O/TU to nowy zespół Mateusza Mate.O Otremby. Autor ponownie pisze współczesne pieśni uwielbienia, które podobnie jak poprzednie jego piosenki zachęcają Polaków do uwielbienia Chrystusa. Podczas koncertu w Dworze Artusa zespół wykona zarówno premierowe utwory z najnowszej płyty, jak i też dobrze znane i lubiane utwory z pierwszych płyt.

Kiedy i za ile? 23 kwietnia, godz. 19.00; bilet normalny 35 zł, ulgowy 30 zł do nabycia na kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl oraz na artus.torun.pl.