W lutym w Jordankach usłyszymy zarówno tych mniej, jak i bardziej znanych artystów. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zagra nam kultowe utwory, Kult wyruszy w trasę „bez prądu”, Ania Dąbrowska zachwyci nas swoim muzycznym love story, a Skalpel Big Band zaprezentuje nam nowe oblicze jazzu! 

Byłaś serca biciem

Toruńska Orkiestra Symfoniczna na czele z dyrygentem Jackiem Rogalą i takimi muzykami jak: Janusz Szrom (wokal), Zbigniew Wrombel (kontrabas), Piotr Wrombel (fortepian) i Krzysztof Szmańda (perkusja), zaprezentują w lutym w Jordankach bardzo ciekawy koncert, którego ideą jest zaproponowanie słuchaczowi własnych wersji stylistycznych znanych polskich piosenek, pod ich wspólnym jazzowym mianownikiem. Usłyszymy wobec tego znane i lubiane piosenki: „Wspomnienie”, czy „Płonie stodoła” z repertuaru Czesława Niemena, „Byłaś serca biciem” z repertuaru Andrzeja Zauchy, „Historia pewnej znajomości” z repertuaru Czerwonych Gitar, „Kiedy byłem małym chłopcem” z repertuaru Tadeusza Nalepy czy utwory z muzyki filmowej. Warto wspomnieć, że przedstawione nowe interpretacje są świeże i niekonwencjonalne!

Kiedy i za ile? 15 lutego, godz. 19.00; bilet normalny 50 zł, ulgowy 40 zł, do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

Kult Akustik 2019

Znany i lubiany zespół Kult, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, wyrusza w trasę „bez prądu”! Formacja założona przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę, która od ponad trzydziestu lat nie traci na popularności, zagra w styczniu i w lutym dwanaście koncertów w dziesięciu polskich miastach, w tym w Toruniu. W Jordankach artyści zaprezentują fanom wobec tego swoje najważniejsze utwory w akustycznych aranżacjach.

Kiedy i za ile? 21 lutego, godz. 19.00; bilety w cenie od 110 do 135 zł, do nabycia na stodola.pl, ticketclub.pl.

Skalpel Big Band

W lutym w Jordankach pojawi się także duet Skalpel, czyli kwintesencja i klasyka europejskiego nu jazzu. Zespół tworzą Marcin Cichy i Igor Pudło, którzy mają na swoim koncie dwa albumy. Krążki charakteryzują się tym, że muzycy przełożyli tam na język współczesnej elektroniki brzmienie i klimat polskiego jazzu z lat 60. i 70., tworząc muzykę o wyrafinowanej strukturze i dużym ładunku emocjonalnym. Obecnie duet prezentuje Skalpel Big Band. Pomysłodawcą tego siedemnastoosobowego zamieszania jest Patryk Piłasiewicz, kompozytor i muzyk z Poznania. Podstawą pomysłu jest idea zespolenia nowego, akustycznego obrazu brzmieniowego kompozycji Skalpela z ich elektronicznym pierwowzorem i pozostawienie muzykom przestrzeni do improwizacji.

Kiedy i za ile? 23 lutego, godz. 20.00; bilety w cenie 80, 100, 120 zł, do nabycia na empikbilety.pl.

Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska ponownie odwiedzi Toruń, aby zaśpiewać dla jego mieszkańców swoje największe przeboje. Artystka występuje w Toruniu dosyć często – mimo to jej koncerty zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i najlepsze bilety wyprzedają się w mgnieniu oka. Nic w tym dziwnego – to utalentowana wokalistka, która pomimo swojego długiego, „artystycznego stażu”, nadal zachwyca swoimi utworami, które bez wątpienia wpadają w ucho nawet tym wymagającym słuchaczom!

Kiedy i za ile? 24 lutego, godz. 19.00; bilety w cenie 80, 90, 120 zł do nabycia na goout.net.