Początek roku w Od Nowie był nieco niemrawy. Trzeba jednak przyznać, że najstarszy toruński klub nadrabia zaległości i na luty proponuje już całkiem solidną dawkę muzyki na żywo.

Nocny Kochanek

Już pierwszy dzień nowego miesiąca przynosi nam hałas i chaos. Nocny Kochanek jak zwykle osadzony w ramach klasycznego heavy metalu zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego albumu Ranka w Ciemność. Album jak zwykle naszpikowany dość specyficznym poczuciem humoru, którego podstawą jest pastisz i abstrakcja. Teksty zespołu nieco prześmiewczo przedstawiają środowisko spod znaku długich włosów i czarnych koszulek. Jako support zagra ThermiT.

Kiedy i za ile? 1 lutego godz. 19.00; bilety w przedsprzedaży 40 zł, w dniu koncertu 50 zł.

Jordan Reyne

Duża gratka dla miłośników folkowych brzmień. Muzyka Jordan Reyne jest żywcem wyciągnięta z Władcy Pierścienia stanowiąc połączenie celtyckich brzmień, akustycznych wstawek. Jordan nie jest jednak zamknięta w tych ramach i szuka urozmaicenia w nowoczesnym wydaniu. BBC pisze o niej jako o artystce „po prostu oszałamiającej”. O niewątpliwej jakości artystki świadczą występy na wielkich festiwalach – wystarczy wspomnieć o jej koncercie na Glastonbury.

Kiedy i za ile? 2 lutego, godz. 20.00; bilety w przedsprzedaży 25 zł, w dniu koncertu 30 zł.

Karolina Czarnecka

Kto w życiu nie nucił hera, koka hasz, LSD… niech pierwszy rzuci kamieniem. Czarnecka to artystka z pogranicza kilku gałęzi sztuki. Laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej, absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej, współtworzy formacje teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu. Istny człowiek renesansu, który w swojej sztuce skupia się na kwestiach społecznych takich jak choćby sytuacja kobiet.

Kiedy i za ile? 14 lutego, godz. 20.00; bilety 27 zł w przedsprzedaży/35 zł w dniu koncertu.

TZN Xenna

Punkowi załoganci sprzed ery dinozaurów dalej krążą po kraju i robią hałas w przeróżnych klubach i podziemiach kraju. TZN Xenna ma dość nietypową historię. Początkowo zespół funkcjonował w latach 1981-87. W tym okresie zasłynął epką Dzieci z Brudnej Ulicy. Po zakończeniu działalności pod koniec lat 80′ zespół nie istniał aż do 2010 roku. Od tego czasu zespół regularnie koncertuje. Co chwalebne nikt tu nie ma zamiaru odcinać kuponów dzięki czemu możemy regularnie usłyszeć jakiś nowy materiał.

Kiedy i za ile? 16 lutego, godz. 19.00; póki co brak informacji o biletach.

19. JAZZ Od Nowa Festival

Jeden z tych festiwali, które można śmiało uznać za wizytówkę Od Nowy. Będzie to już 19 edycja festiwalu, który jak co roku jednoczy jazzowych muzyków z całego świata. W tym roku, poza polskimi wykonawcami, wystąpią muzycy z USA czy Japonii. Na szczególną uwagę zasługuje występ zespołu Walk Away, któremu to towarzyszyć będzie niezastąpiona Urszula Dudziak.

Kiedy i za ile? 20 – 23 lutego, godz. 20.00; bilety dostępne online w cenach: środa, czwartek, piątek: 40 zł / 50 zł; sobota: 50 zł / 60 zł; Karnet: 120 zł/ 150 zł.