Przekrój gwiazd, muzycznego brzmienia, wyrazistości, a to wszystko w październiku, w rozkładzie koncertowym CKK Jordanki. Przedstawiamy Wam przegląd propozycji nadchodzących muzycznych wydarzeń. Wybierzecie się?

Sławek Uniatowski

Artysta pochodzi z Torunia, komponuje, jest autorem tekstów oraz multiinstrumentalistą. Popularność przyniósł mu udział w muzycznym programie „Idol”, po którym wspólnie z Marylą Rodowicz nagrał hit jakim jest utwór Będzie to co musi być – jego kariera wtedy ruszyła! Koncert Sławka wraz z zespołem promował będzie jego płytę „Metamorphosis”, na której znajdują się hity takie jak Honolulu. W trakcie wydarzenia nie zabraknie szlagierów idoli Uniatowskiego, chociażby Zbigniewa Wodeckiego.

Kiedy i za ile? 3 października o godz. 19.00, bilety od 60 do 120 zł, dostępne na kupbilecik.pl oraz biletyna.pl.

Paweł Domagała

Weź się przytul, weź nie pytaj… zalewało stacje radiowe, biło rekordy popularności na youtubie, a bilety na koncert autora tej piosenki rozchodziły się w oka mgnieniu. Paweł Domagała to nie tylko wokalista, ale również jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia. I to właśnie obok aktorstwa, jego drugą największą pasją jest muzyka. To już kolejna część trasy artysty, na której zaprezentuje swoje hitowe kawałki, ale również nowości ze swojej nadchodzącej płyty, której premiera datowana jest na 2020 rok.

Kiedy i za ile? 4 października, godz. 19.00, wejściówki w przedziale cenowym 90-130 zł na adria-art.pl

Recital „Purpurowe Skrzypce”

To wydarzenie muzyczne odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego. Na scenie zobaczymy Elizabeth Pitcairn, jedną z najbardziej uwielbianych solistek Ameryki, grającą na skrzypcach, a na fortepianie zagra Louise Thomas. Usłyszymy m.in.: J. Williams – Temat z filmu Lista Schindlera czy C. Saint-Saëns – I Sonata d-moll op. 75.

Kiedy i za ile? 5 października, godz. 18.00, bilety dostępne na bilety24.pl w cenie 25-35 zł.

Golec uOrkiestra

„Beskidzcy górale XXI wieku” rozruszają toruńską publiczność swoimi hitami. Od blisko 20 lat zespół tworzy niezwykle chwytliwe utwory, pełne humoru i wyrazistości takie jak: Crazy is my live, Nie ma nic czy Lornetka. Cechą charakterystyczną dla grupy muzyków jest połączenie brzmienia tradycji góralskiej z innymi gatunkami muzycznymi np. popem oraz niezwykła energia, którą przekazują na koncertach.

Kiedy i za ile? 14 października, godz. 19.00. Bilety od 119 zł, do nabycia na bilety24.pl

Michał Szpak

Koncert barwnego artysty odbędzie się w ramach trasy The Moon Tour. Od jego muzycznego debiutu minęło kilka lat, nadal jednak artysta ma głowę pełną pomysłów i potrafi zaskoczyć, o czym świadczy jego nowy album „Dreamer”, pokryty złotem. Michał zyskał popularność dzięki udziałowi w programie X-Factor, gdzie mogliśmy dostrzec, poza ogromnym wokalnym talentem, niezwykłą charyzmę i wrażliwość artysty. Ma na swoim koncie wiele nagród muzycznych m.in. Superpremiery w Opolu, niezliczoną liczbę koncertów oraz występ reprezentacyjny na Eurowizji.

Kiedy i za ile? 17 października, godz. 19.00. Bilety dostępne na adria-art.pl

L.U.C & Rebel Babel Film Orchestra

To wyjątkowy projekt muzyczny, który będzie inaugurował tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Grupa muzyków to kombinacja różnych gatunków tworzonych z coraz to innymi artystami. Do toruńskiej odsłony projektu została zaproszona Maria Sadowska oraz Dorota Miśkiewicz.

Kiedy i za ile? 19 października, godz. 19.00, bilety dostępne od 65 zł.

Jaromír Nohavica z zespołem

To czeski muzyk, kompozytor i poeta. Muzyka, która dominuje w utworach artysty to folklor i folk i ich zgrabne połączenie. Utwory Nohavica oddają realia otaczających ludzi problemów, opowiadają o rozterkach, cierpieniu o życiu i śmierci. W swoim dorobku artysta ma kilkanaście krążków, najnowszy z nich „Poruba”, to dla niego zbiór własnych wspomnień, którymi podzieli się z toruńską publicznością.

Kiedy i za ile? 20 października, godz. 18, bilety od 105 zł.