Zobaczcie co muzycznego oferuje nam w październiku Hard Rock Pub Pamela. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Big Gilson & Blues Dynamite / support Struna X

Na początku października Hard Rock Pub Pamelę odwiedzi formacja Big Gilson & The Blues Dynamite. Big Gilson pochodzi z Rio de Janeiro. To brazylijski bluesman, który inspiracje czerpie chociażby z muzyki takich artystów jak: Eric Clapton, Johnny Winter, Roy Buchanan, Freddie King, Rory Gallagher. Ma na swoim koncie kilkanaście albumów, między innymi: Aqui, Pra Você!Chrysalis czy Puro Feeling. Jego występ poprzedzi set zespołu Struna-X.

Kiedy i za ile? 1 października, godz. 19.00; wstęp wolny.

Trigonometry Guitar Tour: pARTyzant | Over the Under | Janek Pentz

W październiku w Pameli będzie ciekawie! Na zakończenie europejskiej trasy koncertowej wystąpią tam bowiem pARTyzant, Over The Under i Janek Pentz w Gitarowej Trasie Trygonometrycznej. Warto trochę przedstawić tych artystów! pARTyzant to rodzinny duet ojca i syna, który jako pierwszy rockowy zespół zagrał w prestiżowej sali koncertowej „Vahdat Hall“ w Islamskiej Republice Iranu, dwukrotnie ją zapełniając. Zespół tworzą Krzysztof i Mikołaj Toczko. Over The Under to z kolei polski zespół grający muzykę w klimacie southern/groove metal, stoner rock i blues. W styczniu 2016 ukazała się ich debiutancka płyta. Janek Pentz to za to kompozytor i gitarzysta akustyczny, obracający się w stylistyce fingerstyle, muzyce rockowej i klasycznej. Muzyk ten jest zwycięzcą wielu prestiżowych konkursów. Na jego muzykę składają się zarówno kompozycje gwałtowne i dynamiczne, jak i ciche, spokojne, będące efektem filozoficznych zatrzymań.

Kiedy i za ile? 22 października, godz. 19.00; wstęp wolny.

Wojtek Justyna TreeOh!

Wojtek Justyna TreeOh!, czyli zespół założony w Holandii, łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i urozmaiconą rytmicznie muzyką świata, sięgającą jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne. W nowej odsłonie TreeOh! – zespół do tej pory głównie gitarowy – poszerzył swoją paletę brzmieniową o wyraziste, silnie zmodyfikowane efektami linie melodyczne, ciepły tembr tradycyjnych instrumentów afrykańskich i energetycznie pulsujące dźwięki syntezatora basowego. Podczas wielu występów na renomowanych, międzynarodowych festiwalach, zespół zdobył opinię pełnej temperamentu grupy – ich koncerty charakteryzują się bowiem porywającą muzyką wzbogaconą żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym między członkami zespołu.

Kiedy? 22 października, godz. 20.00.

Moriah Woods z zespołem

Hard Rock Pub Pamelę odwiedzi w październiku także Moriah Woods z zespołem. To amerykańska wokalistka, która czasem koncertuje solowo, innym razem z założoną wspólnie z muzykami polskiego hardcore’owego zespołu Hidden World, grupą The Feral Trees. Wykonuje głównie muzykę folkową i ma na swoim koncie chociażby album The Road to Some Strange Forest. 

Kiedy? 29 października.

Józef Skrzek z grupą Oscillate

Pod koniec października w Pameli zagra dla torunian Józef Skrzek z grupą Oscillate. Muzyka tej formacji oscyluje w gatunkach soulu, bluesa, jazzu i popu. Brzmienia zespołu są niezależne – improwizacja to ich nieodłączny element. Oscillate łączy po prostu doświadczenie z młodzieńczą chęcią poszukiwania, konsekwencje z wolnością, świeżość z klasycznymi kanonami.

Józef Skrzek to z kolei znany polski multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, starszy brat Jana Skrzeka. Jest założycielem zespołu Silesian Blues Band.

Kiedy? 29 października.