Pomarańczowa trasa Kultu to już świecka tradycja, która trwa nieprzerwanie od 1999 roku. Toruńska OD NOWA jest bez wątpienia stałym punktem na tejże trasie. Zawsze wypełniona po brzegi, zawsze rozśpiewana, zawsze zadowolona. W tym roku wydaje się być podobnie, wszak klub ogłosił, że wszystkie bilety zostały sprzedane na ponad tydzień przed występem.

Dlaczego koncerty Kultu cieszą się taką popularnością? Może dlatego, że za każdym razem frekwencja jest więcej niż wzorowa. Brzmi nieco pokrętnie, ale każdy wie, że koncert pełen ludzi to dobry koncert. A taki jest prawie każdy występ Kazika i spółki. Ludzie zachęceni dobrą zabawą lgną do OD NOWY. I tutaj koło się zamyka.

Dlaczego jeszcze? Bez wątpienia koncerty Kultu stoją na bardzo wysokim poziomie począwszy od formy zespołu, na kwestiach organizacyjnych skończywszy. Występy trwają ZAWSZE ponad dwie godziny (niekiedy dochodzą do trzech), a utwory są przygotowane z dużą dawką pietyzmu. Kazik jako frontman słynie z dobrego kontaktu z publicznością. Ponadto zespół wozi po trasie własny sprzęt (łącznie z oświetleniem), a porządku pilnuje zawsze ta sama ekipa ochroniarzy, którzy są już bez wątpienia integralną częścią przedsięwzięcia. Pełen profesjonalizm.

Oczywistym jest, że część publiczności przychodzi na ten występ co roku po to by usłyszeć stare szlagiery jak Baranek czy Polska, ale istnieją też fani, którzy śledzą na bieżąco poczynania Kultu. I to oni mogą liczyć na kilka premierowych utworów, wszak tydzień po toruńskim koncercie nastąpi premiera nowej płyty pt. Wstyd. Kult to zespół o statusie legendy nie dziwi więc fakt, że bilety są już dostępne tylko na czarnym rynku.

INFO

Miejsce: Klub Studencki Od Nowa, ul. Gagarina 37a

Czas: 6 października (czwartek), godz. 19.00

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/269238356746345/