W poniedziałek, 21 września 2015 roku, w Hard Rock Pubie Pamela wystąpi Louie Fontaine ze swoją grupą Starlight Searchers. Koncert otworzy akustyczny występ toruńskiej grupy MGM, który tym setem zapowie koncertową płytę. Wstęp wolny!

Louie Fontaine to pochodzący z Danii, charyzmatyczny wokalista, gitarzysta i kompozytor. Początki swojej kariery muzycznej datuje na drugą połowę lat 80-tych ubiegłego stulecia. Jeden z ówczesnych jego projektów, grupa Fischer Fontaine Band, w 1993 roku została uznana przez Danish Rock Council za najlepiej zapowiadający się młody duński zespół. Stopniowo młodzieńcze dokonania przeradzają się we współpracę z renomowanymi duńskimi muzykami aż do momentu, gdy kraj rodzinny staje się dla niego „za ciasny”. Louie Fontaine wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, gdzie z powodzeniem koncertując, kontynuował swoją muzyczną działalność. Na dłużej zakotwiczył w Nowym Orleanie (2000 -2002). Atmosfera tego miasta jest jedną z głównych inspiracji obecnych w kolejnych muzycznych projektach artysty. W tym okresie działalnością artysty zainteresował się reprezentujący Invisible Records, Martin Atkins – perkusista takich zespołów jak: Killing Joke, Ministry, Public Image Limited. Trudno nie wspomnieć o wspólnych festiwalowych występach Louie Fontaine’a z takimi artystami, jak Ray Davies z The Kinks czy popularny aktor John Goodman, znany również z zespołu The Blues Brothers, w którym występował pod pseudonimem „Mighty” Mack Blues.

Po powrocie do Europy Louie Fontaine jako miejsce do życia wybrał Łotwę. Nie ograniczył się do muzyki, realizując się z sukcesami również w działalności społecznej i biznesowej. Realia postsowieckie początków XXI wieku, dla człowieka pochodzącego z Zachodu, oznaczały szereg komplikacji mogących służyć za scenariusz filmu akcji. Najnowszy i zarazem uważany przez Louie Fontaine’a za najbardziej dojrzały jego zespół to Starlight Searchers. Powstała w 2011 roku grupa jest efektem muzycznej drogi jaką przeszedł lider zespołu. Louie Fontaine w muzyce próbował prawie wszystkiego, co mieści się w granicach rock’n’rolla – od hard rocka przez blues po energetyczne ballady. Najprostszym sposobem, aby przekonać się o tym, co w swojej twórczości prezentuje Starlight Searchers, jest obejrzenie zrealizowanego przez zespół filmu „The Most Expensive Band In The World” oraz wysłuchanie ich płyty „Buried & Blessed”. Muzykę uzupełnia wyjątkowy image grupy oraz niebanalne zachowanie sceniczne muzyków.  Zespół występuje w duńsko-amerykańsko-łotewskim składzie: Louie Fontaine (gitara, wokal), EK (gitara), Martin Burke (gitara basowa, wokal), JZ.DC Washington Jr (perkusja), Rick Heart (instr. klawiszowe).

Poniedziałkowy koncert w Hard Rock Pubie Pamela otworzy akustyczny występ toruńskiej grupy MGM. Zespół swoim setem zapowie koncertową płytę „LIVE HRPP”, której premiera odbędzie się 10 listopada 2015. Krążek jest swoistym zamknięciem płytowego tryptyku MGM. Zgodnie z pomysłem towarzyszącym powstaniu zespołu, grupa miała wydać trzy płyty: dwie studyjne (akustyczną i elektryczną) oraz koncertową. Po 21 latach założenia te udaje się zrealizować. Teraz czas na nowe wyzwania. Jednym z nich będzie zapewne udział w poniedziałkowym koncercie syna gitarzysty MGM – Tomka Prasa – Sebastiana. Koncertowi towarzyszyć więc będą dodatkowe emocje, związane z ciekawym debiutem scenicznym.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

plakat 21 09 2015