Po raz drugi dzięki głosowaniu w budżecie partycypacyjnym odbędzie się LuxFest. Znamy atrakcje tegorocznej edycji.

LuxFest edycja mikołajkowa to festiwal muzyczny dla całych rodzin.  Na scenie 6 grudnia pojawią się zespoły reprezentujące szeroki przekrój muzyczny. Koncerty startują o godzinie 16, dla najmłodszych zagra Arka Noego, a potem kolejno wystąpi Fuzz, Jafia, gospodarze festiwalu Luxtorpeda oraz zespół Voo Voo.

Podczas festiwalu otwarta będzie specjalna rodzinna strefa sztuki LuxArt. Ze strefy od 10.30 do 12.30 będą mogły skorzystać grupy zorganizowane. Dla osób indywidualnych atrakcje dostępne będą w dwóch turach: od 13 do 14 i od 14.15 do 15.15.

Tak jak w ubiegłym roku wstęp jest wolny, wystarczy mieć darmowe wejściówki. Te będzie można odbierać w kasach CKK Jordanki od 20 listopada od godz. 12. Jedna osoba może odebrać jedynie 2 wejściówki. Strefa LuxArt ma swoje oddzielne wejściówki, które można odebrać tego samego dnia i o tej samej godzinie na sali koncertowej. Jedna osoba może odebrać 1 wejściówkę dla osoby dorosłej i 2 wejściówki dla dzieci. Rodziny wielodzietne z Kartą Dużej Rodziny mogą odbierać większą liczbę wejściówek. Pamiętajcie, że wejściówka na LuxArt nie uprawnia do wejścia na koncerty w ramach LuxFestu i odwrotnie.

Już teraz wiemy, że w 2017 roku odbędzie się trzecia edycja LuxFest w Toruniu, na którym wystąpią m.in. Dawid Podsiadło, Organek, Zeus oraz TSA.

[fot. materiały prasowe]