Promocja najnowszej płyty artystki Prosta Piosenka to doskonała okazja, by zmierzyć się ze zmianami, jakie zaszły w wokalistce przez ten czas. Kontynuacja nastrojowo-rockowych brzmień czy obranie zupełnie innego kierunku? Martyna Jakubowicz już niedługo w Dworze Artusa.

Zbliżająca się sobota w przebraniu muzycznym! I to nie byle jakim – nie pstrokatym i afektowanym, a bardzo subtelnym i nastrojowym. Liryczny charakter twórczości artystki czerpie zarówno z rocka, muzyki folkowej, jak i bluesa oraz jazzu. Martyna Jakubowicz z wielką gracją łączy elementy różnogatunkowe, nie pozwalając sobie na zaszufladkowanie i sprawiając jednocześnie, by publika kojarzyła ją z określeniami: oryginalna i nietuzinkowa. Artystka zadebiutowała w 1977 r. w warszawskim klubie Remont i od tego czasu jej kariera zaczęła się błyskawicznie rozwijać. Obecnie określana mianem królowej muzyki nastrojowej, oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. Charyzma piosenkarki i jej charakterystyczny głos na stałe wpisały ją w kanon polskiej muzyki rozrywkowej.

Martyna Jakubowicz to uznana polska wokalistka, która współpracowała z wieloma artystami i grupami muzycznymi, jednocześnie tworząc na przestrzeni ponad 30 lat swoją przebogatą dyskografię. Płyta Prosta Piosenka to pierwszy od 6 lat autorski album artystki. Jest on odzwierciedleniem zmian, jakie zaszły przez ten czas w jej mentalności. Nie obawiajcie się jednak – ciepła barwa głosu, piękne gitarowe ballady połączone miejscami z mocniejszymi dźwiękami, nie zatraciły swojej wyjątkowości. Wielowymiarowość brzmieniowo-tekstowa została doprawiona większą odwagą w wyrażaniu poglądów. Dodatkowym smaczkiem może okazać się fakt, że w nagraniu albumu udział wzięli między innymi Wojciech Waglewski, Kortez i Jan Smoczyński. Dwór Artusa zaprasza nas więc na wspaniałą muzyczną ucztę. Oczywiście nie obejdzie się bez doskonale wszystkim znanych szlagierów, takich jak m.in. W domach z betonu:

 

Martyna Jakubowicz – Prosta piosenka
19.03.2016 (sobota) godz. 19:00
Sala Wielka, Dwór Artusa Toruń
Bilet normalny: 60 zł
Normalny w przedsprzedaży: 50 zł

Więcej informacji na stronie domowej artystki oraz fanpage’u wydarzenia.

[fot. materiały prasowe]