W ramach Forte Artus Festival czeka nas spotkanie z Aleksandrem Dobą – podróżnikiem, sportowcem i zdobywcą wielu nagród. Zapraszamy w sobotę do Dworu Artusa. 

Aleksander Doba mówi o sobie, że nie jest sportowcem tylko turystą, a tak naprawdę zdobywa co ważniejsze nagrody podróżnicze, od Kolosów po tytuł Podróżnika Roku National Geographic. Co więcej, zdobywa świat! Kajakiem. Ma w planie obchodzić 102 urodziny, a jego życiowa dewiza brzmi – „Marzenie, plan, realizacja!”.

Artusowy festiwal porównać można z wycieczką, podróżą po różnych stylach i gatunkach. A każda wyprawa ma to do siebie, że niespodziewanie napotkać możemy, czy to gwiazdy polskiej czy zagranicznej sceny muzycznej, czy to osobowości, które fascynują i często motywują. Bo czyż nie jest odpowiednią zachętą do zmiany swojego życia, możliwość uczestniczenia w opowieściach nierealnych dla zwykłych ludzi? Niewyobrażalne jest przepłynięcie kajakiem oceanu, a jednak 67-letni podróżnik dokonał tego. A o swojej wyprawie opowiada, jak o podróży do własnego wnętrza.

Jaki jest podróżnik z Polic? Czego uczą bliskie spotkania z rekinami? Jak to jest przepłynąć samotnie i samodzielnie ocean wyłącznie dzięki sile mięśni? Czy łatwo jest walczyć z przeciwnościami losu, gdy można liczyć tylko na… siebie? Wszystkiego dowiemy się na listopadowym spotkaniu.

Info:
Spotkanie z Aleksandrem Dobą
Kiedy: 14 listopada 2015 (sobota), godz. 18:00
Gdzie: Sala Wielka, Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Wstęp wolny!

[fotografia i informacje: materiały prasowe]