Choć do marca jeszcze sporo czasu, warto już dzisiaj zarezerwować sobie jeden z jego wieczorów. Właśnie wtedy bowiem Mikromusic i Skubas ponownie odwiedzą Toruń, aby oczarować nas swoją muzyką. 

Mikromusic i Skubas ponownie odwiedzą Toruń

Myśląc o marcu, przed oczami widzimy już wiosnę – trudno więc planować sobie któryś z wieczorów tego miesiąca, kiedy tak naprawdę przed nami jeszcze długa zima. Czasem jednak warto zrobić wyjątek, ponieważ właśnie wtedy w Toruniu wystąpi zespół Mikromusic wraz ze Skubasem. Wydarzenie cieszy się już tak dużym zainteresowaniem, że bilety znikają w mgnieniu oka! Nic w tym dziwnego, artyści występowali w mieście Kopernika nie raz i najwidoczniej skradli serca torunian.

Zespół Mikromusic został założony w 2002 roku we Wrocławiu. Jego liderką jest Natalia Grosiak – wokalistka, tekściarka i kompozytorka, współpracująca z takimi osobami polskiej sceny muzycznej jak Smolik, Leszek Możdżer, Renata Przemyk czy Mioush. Muzyka Mikromusic wymyka się wszelkim klasyfikacjom – słychać w niej chociażby inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Muzycy mają na swoim koncie sześć płyt studyjnych, a na koncertach pokazują prawdziwą moc. W ciągu całej swojej działalności wydali także trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach, między innymi na Open’er Festival, Ladies Jazz Festival, Top Trendy czy Festiwal Piosenki w Opolu. Koncertowali również za granicą. Mikromusic został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej, czyli do Fryderyków, w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Warto wspomnieć, że ważnym aspektem działalności artystów jest wizualna strona ich twórczości.

W Toruniu muzykom towarzyszył będzie Skubas, a właściwie Radosław Skubaja –  polski piosenkarz, gitarzysta, i kompozytor pochodzący z Lublina. Jest wykonawcą muzyki alternatywnej, znanym chociażby z utworu „Nie mam dla ciebie miłości”. Skubas ma na swoim koncie dwa albumy. Co więcej, otrzymał także dwie nominacje do Fryderyków 2013 jako Debiut Roku i Utwór Roku.

Mikromusic i Skubas w Toruniu – gdzie i kiedy?

Kto: Mikromusic i Skubas

Kiedy: 17 marca 2019 roku, godz. 19.00

Gdzie: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Bilety: W cenie 50, 70, 90, 110 zł, dostępne tutaj.