Wyjątkowy koncert Mikromusic ft. Skubas połączy artystów, których już nie raz gościł Dwór Artusa. Z pewnością tego wieczoru nie zabranie niespodzianek.

Wspólnie nagrali duet do utworu „Bezwładnie” na ostatni album Mikromusic „Matka i żony”. Tym razem na jednej scenie wykonają cały materiał z tego wydawnictwa.

Mikromusic to wrocławski zespół, który miesza jazz z trip-hopem, rockiem, a nawet muzyką ludową. Na swoim koncie mają już sześć albumów. Debiutowali krążkiem „Mikromusic” w 2006 roku, ostatnie wydawnictwo „Matka i żony” ukazało się w październiki 2015 roku. Kilka utworów, które znalazły się na ostatniej płycie stanowią również ścieżkę dźwiękową w filmie „Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza. W skład zespoły wchodzą Natalia Grosiak – wokalistka, Dawid Korbaczyński – gitara, Robert Szydło – gitara basowa, Adam Lepka – trąbka, Robert Jarmużek – instrumenty klawiszowe oraz Łukasz Sobolak – perkusja.

Skubas, a w zasadzie Radek Skubaja to wokalista, który zasłynął współpracą z Andrzejem Smolikiem. Debiutował w 2012 roku krążkiem „Wilczełyko”. Na swoim koncie ma nominacje do Fryderyków 2013 w kategorii Debiut Roku oraz Utwór Roku za singla „Linoskoczek” oraz do Fryderyków 2015 w kategorii Album roku – elektronika/indie/alternatywa oraz Utwór roku. W swoich kompozycjach stawia na prostotę tworząc nostalgiczne i melodyjne piosenki

W Dworze Artusa wystąpią:

  • Natalia Grosiak – śpiew
  • Skubas – gitara, śpiew
  • Dawid Korbaczyński – gitara
  • Robert Szydło – gitara basowa
  • Robert Jarmużek – piano
  • Adam Lepka – trąbka i instrumenty perkusyjne
  • Łukasz Sobolak – perkusja

Koncert odbędzie się 27 kwietnia.

DATA: 27 kwietnia (środa) godz. 20:00
MIEJSCE: Dwór Artusa
BILETY: 35/40 zł
SZCZEGÓŁY: strona organizatora.

[Fot. Angelika Plich]