8 nominacji do Oscarów, 3 statuetki (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany i dla najlepszego aktora drugoplanowego), blisko 2 godziny przejmujących scen – tak w skrócie opisać można „Moonlight” w reżyserii Barry’ego Jenkinsa. Być może większość z Was kojarzy ten film z oscarowym skandalem, którego sprawcami byli wyczytujący zwycięzców Warren Beatty i Faye Dunaway. Jeśli chcecie poznać fabułę właściwego zdobywcy Oscara w kategorii najlepszy film, kino studenckie „Niebieski Kocyk” serdecznie zaprasza.

„Moonlight” to opowieść o dorastaniu i nie zawsze trafnych decyzjach, które podejmujemy w młodości. Głównym bohaterem jest czarnoskóry homoseksualista wychowujący się w ubogiej rodzinie, w nie cieszącej się dobrą sławą dzielnicy Miami. Chiron próbuje przeciwstawić się narkomanii i innym problemom współczesnego świata.

Dramat ten nie pozwala o sobie zapomnieć jeszcze długo po wyjściu z kina. Bo oprócz takich problemów jak przemoc w szkole czy amerykańskie więziennictwo, zwraca uwagę widza na skomplikowane relacje międzyludzkie i trudny okres dorastania.

Nawet jeśli liczyliście na wygraną „La la land”, obejrzyjcie „Moonlight”, by przekonać się, że to laureat jak najbardziej zasłużony.

KIEDY: 27  marca (poniedziałek), godzina 19:00

GDZIE: Od Nowa, ul. Gagarina 37a

BILETY: 10 zł – bilet dla studentów i absolwentów, 12 zł – bilet dla pozostałych osób;

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.