Luxtorpeda to prawdziwy fenomen polskiej sceny muzycznej – cztery lata funkcjonowania wystarczyły jej, by osiągnąć status najpopularniejszego polskiego zespołu z kręgu ciężkiego grania. Fenomen ten najlepiej widać na koncertach – będziemy mogli się o tym przekonać w klubie Lizard King.

O Luxtorpedzie śmiało można mówić jako o supergrupie – łączy siły słynnych muzyków rodzimych scen metalowej i hiphopowej. Liderem zespołu jest wokalista i gitarzysta Robert „Litza” Friedrich, w przeszłości muzyk Acid Drinkers, znany również z Kazika Na Żywo i prowadzonych przez siebie formacji chrześcijańskiego rocka – Arki Noego i 2Tm,2,3. Litzę wspierają koledzy z tej ostatniej grupy – gitarzysta Robert „Drężmak” Drężek i basista Krzysztof „Dr Kmieta” Kmiecik, były perkusista Turbo i Armii Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak, oraz Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z poznańskiego duetu Pięć Dwa (znany też jako 5 2 Dębiec). Pierwszy album zespołu ukazał się w maju 2011 roku. Płyta zatytułowana po prostu Luxtorpeda okazała się rewelacją na rodzimej scenie – pochodził z niego przebój Autystyczny, który dotarł do pierwszego miejsca na liście Trójki i był hitem w wielu stacjach radiowych. Pozycję zespołu ugruntowały kolejne albumy – Robaki z 2012 i A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki, wydany 1 kwietnia tego roku.

Luxtorpeda to grupa absolutnie wyjątkowa na rockowej scenie. Ostrym hardrockowo-stonerowym brzmieniom towarzyszy głębokie przesłanie zawarte w tekstach Litzy i Hansa, wielokrotnie nawiązujących do Biblii i szeroko pojętej etyki chrześcijańskiej. Luxtorpeda unika jednak ewangelizowania wprost, dzięki czemu ich przekaz trafia nie tylko do praktykujących katolików – wśród których oczywiście nie brakuje fanów grupy. Zespół wyróżnia również wyjątkowa relacja z fanami – chyba tylko na koncercie Luxtorpedy zdarzają się oświadczyny na scenie, co miało miejsce na ostatnim koncercie formacji w Toruniu.

W czwartek, 6 listopada Luxtorpeda powróci do naszego miasta, tradycyjnie już występując na scenie klubu Lizard King (ul. Kopernika 3). Gościem specjalnym koncertu będzie formacja Pięć Dwa, tworzona przez wokalistę Luxtorpedy, Hansa, oraz Pawła „Deepa” Paczkowskiego.

Wejście: 18.00
Bilety:
Przedsprzedaż: 35 zł – bilety kolekcjonerskie
Przedsprzedaż: 40 zł – bilety dostępne na www.ticketpro.pl
W dzień koncertu: 45 zł
Dostępne:
www.ticketpro.pl (w sieci salonów Empik, Media Markt, Saturn)
Bilety kolekcjonerskie można nabywać w barze klubu (codziennie w g.18-23) oraz w dniu koncertu.