By doznać prawdziwych emocji związanych z futbolem nie trzeba wcale bukować biletów do Brazylii. Toruń też będzie miał swój Mundial, organizowany przez Wydział Politologii i Stosunków Międzynarodowych z naszego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Turniej, o nazwie MundiaLO WPiSM odbędzie się 14 czerwca 2014 roku na boisku bocznym Stadionu Miejskiego. W zawodach weźmie udział sporo różnorodnych drużyn z całego Torunia. Kibice będą mogli zobaczyć w akcji studentów oraz pracowników WPiSM, dziennikarzy, radnych Rady Miasta Torunia, młodzież z domu dziecka oraz licealistów. By jeszcze bardziej podnieść emocje, podczas losowania grup, każda z drużyn otrzyma tożsamość jednego z uczestników prawdziwego Mundialu, który od 12 czerwca będzie się toczył w Brazylii. Dodatkową atrakcją, potwierdzającą wagę turnieju będzie fakt, że sędziować spotkania będą dwaj arbitrzy T-Mobile Ekstraklasy: Bartosz Frankowski oraz Jakub Winkler.

Sam turniej został jednak zorganizowany w bardzo ważnym celu. Wszystkie pieniądze jakie uda się zebrać podczas jego trwania zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację 6-letniej Oli Brzóski, która cierpi na Zespół Crouzona. Jest to choroba polegająca na tym, że kości czaszki nie nadążają za rozrostem mózgu i trzeba je systematycznie poszerzać.

By zebrać jak najwięcej funduszy podczas imprezy odbędzie się licytacja wartościowych przedmiotów podarowanych przez znanych torunian. Wszystko po to by pomóc małej Oli! Wszystkich chętnych zapraszamy więc na MundiaLO WPiSM który rozpocznie się 14 czerwca 2014 roku!

Fanpage turnieju.