Toruński Kiermasz Książki Regionalnej to świetna okazja, by poszperać w – zazwyczaj trudno dostępnych – wydawnictwach dotyczących regionu Pomorza i Kujaw. Ale sam kiermasz to nie wszystkie atrakcje!

IV edycja Toruńskiego Kiermaszu Książek Regionalnych odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek. Z roku na rok przyciąga coraz więcej amatorów książek regionalnych, a także osób zainteresowanych kulturą regionu. Atutem wydarzenia jest fakt, że wartościowe publikacje (których często nie można nabyć nawet w księgarniach!) będzie można dostać w promocyjnych cenach. Co więcej, na stoisku organizatora dostępna będzie do wypełnienia ankieta – po udzieleniu odpowiedzi na parę pytań każdy chętny otrzyma bezpłatnie najnowszy numer Tek Kociewskich oraz płyty z muzyką pop z tekstami w języku kaszubskim.

Toruński Kiermasz Książki Regionalnej swym zasięgiem tematycznym obejmować będzie nie tylko tradycyjne wydawnictwa książkowe. Poza nimi wystawione zostaną  periodyki, e-booki i audiobooki o szeroko rozumianej tematyce regionalnej ograniczonej do obszaru Pomorza Wschodniego i Zachodniego, Powiśla, Warmii, Mazur oraz województwa kujawsko-pomorskiego. Zakupów będzie można dokonywać 9 maja w godzinach 11:00-17:00.

Biblioteka Główna zaprasza również na imprezy towarzyszące kiermaszowi. O godzinie 11:30 rozpocznie się debata Pomorze w polskiej i europejskiej perspektywie, zaś o 14:00 promocja książek prof. Małłka i prof. Jasińskiego. O 15:30 zaplanowane jest spotkanie poświęcone nowemu wydaniu książki Rok obrzędowy na Pomorzu.

 

KIEDY: 9 maja 2016 r., godzina 11.00-17.00
GDZIE: Biblioteka Uniwersytecka, ul. Gagarina 13, parter i I piętro
BILETY: wstęp wolny
SZCZEGÓŁY: program

 

[fot. materiały prasowe]