W maju wraz z kwitnącymi kasztanami kolejny rocznik licealistów rozpoczyna matury, w kwietniu swoje testy piszą gimnazjaliści, a studenci nieuchronnie zbliżają się do sesji. Różnego rodzaju egzaminy  wymuszają na nas odpowiedni ubiór. Mężczyźni na każdą okazję mogą mieć jeden garnitur i jasne koszule, bo na tym kończą się ich możliwości. Kobiety natomiast po raz kolejny zakładają białą koszule i czarną, ołówkową spódnicę, albo głowią się nad ogromną liczbą stylizacji do wyboru. Aby chociaż części płci pięknej zmniejszyć problem przedstawiamy eleganckie, neutralne propozycje ubioru na wyjątkowe sytuacje w szkole i na studiach, które absolutnie nie będą trącać nudą.

Prosty kołnierzyk

Kojarzy się przede wszystkim z koszulą. Zapięty pod szyję jest oznaką skromności i nienagannych manier. Ciekawszy będzie w wersji solo niż jako wykończenie tradycyjnej białej bluzki. Znajdziemy go w sukienkach, sweterkach i bluzkach, lecz niekoniecznie koszulowych. Biały lub czarny, kontrastujący z pozostałymi elementami garderoby, zwróci na siebie uwagę w bardzo pozytywny sposób, gdyż sprawia wrażenie, że tak naprawdę ubrałaś klasyk z guziczkami. Niespodzianką dla osoby trzeciej jest to, że nie widać rękawów i dołu bluzki, choć zdarzają się też takie imitacje. Prosta sukienka z kołnierzykiem np. z nowej kolekcji Mohito, nawiązuje stylistyką do angielskich szkół i elitarnych mundurków więc budzi pozytywne wrażenia i osób egzaminujących. Uczennica lub studentka wydaje się być wyjątkowo pilną i zdyscyplinowaną nawet jeżeli daleko temu do rzeczywistości. Bardzo ważne jest dobre wrażenie, nie tylko to pierwsze. Kiedy ciężko jest znaleźć idealny strój możemy ubarwić prostą sukienkę dopinanym kołnierzykiem, który pojawił się w sklepach już kilka sezonów temu. Zdobienia w postaci cekinów lub kryształków sprytnie zastąpią biżuterię. Tylko pamiętajmy, by takie kołnierzyki zawsze zapinać pod szyję.

Fot 2

Szkolne kolory na nowo

Czerń, granat, biel do znudzenia zajmują miejsce w szafach młodych ludzi.  Czas pozbyć się związanych z nimi negatywnych emocji i odkryć potencjał standardowej kolorystyki. Dodajmy do tego zestawu także szarość w różnych odcieniach i błękit, a jeśli decydujemy się na granat, to ten w marynarskich odcieniach inaczej zwanych navy blue. Klasyczna ołówkowa spódnica lub oficjalna sukienka nie potrzebuje dekoracji, printów i różnorodnych kolorów jeśli ma niebanalny odcień. Unikajmy jednolitych stylizacji, łączmy barwy. Ryzyko zbyt mocnych połączeń jest prawie niemożliwe przy tak neutralnych kolorach więc nie bójmy się śmiałych rozwiązań. Nawet część wzorów prezentować się będzie wzorowo, jeśli nie zagubimy szkolnej palety barw. Klasyczne wzory to prążki, paski i kratka, ale pojawiają się także bardziej nowoczesne: zwierzątka, serduszka lub drobne kwiatki. Takie rozwiązania znajdziemy w sklepach Mohito – sukienki dla nowoczesnych kobiet. Jeśli obawiamy się zbytniej ekstrawagancji albo nie jesteśmy wystarczająco odważne na total look, urozmaićmy klasyczne zestawienie czarnym krawatem w białe koty lub pasiastą kamizelką pod marynarką. Dzięki temu będziemy się czuły bardziej swobodnie, a artystyczny design będzie się przebijał nad kartką z wypracowaniem.

Źródło fot: https://www.flickr.com/photos/thetrendsptr/albums/

[Artykuł sponsorowany]