W najbliższą niedzielę 1 czerwca na deskach Od Nowy w ramach projektu „Bez Cenzury” wystąpi trójka najlepszych przedstawicieli polskiej sceny stand-upu: Abelard Giza, Katarzyna Piasecka oraz Kacper Ruciński.

Stand-up comedy to znana na całym świecie forma rozrywki. W Polsce coraz bardziej popularna i rozpoznawalna. Główną zasadą takiego widowiska jest brak tematów tabu, z tego względu program przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych. Komicy z pewnością poruszą tematy ważne ale kontrowersyjne. Powiedzą o tym co dotyczy nas wszystkich, o tym co denerwuje i co cieszy. Nie potrzebują żadnych dodatkowych rekwizytów, wystarczy charyzma, poczucie humoru i bezpośredni kontakt z publicznością.

Abelard Giza szerszej publiczności znany z kabaretu LIMO, którego jest liderem. Scenarzysta i reżyser krótkometrażowych parodii filmowych, bijących w internecie rekordy popularności. W stand-upie nie boi się dotykać tematów ważnych i kontrowersyjnych. Katarzyna Piasecka najbardziej znana jest z podejmowania tematów damsko-męskich. Charyzmatyczna, lubiąca bezpośredni kontakt z widzem. Wcześniej przez kilka lat związana ze sceną kabaretową, a teraz doskonale odnajdująca się na scenie stand-upowej. Kacper Ruciński to młody, zdolny komik pochodzący z Malborka. Zawsze dokładnie wie, co chce powiedzieć i robi to w błyskotliwy, inteligentny, a czasem nawet bezczelny sposób. Bardzo ceniony zarówno w środowisku kabaretowym, jak i stand-upowym.

Każdy z komików jest inny, każdy porusza konkretne tematy na swój sposób ale łączy ich jedno – forma stand-upowa. Od listopada 2010 roku występują razem w klubach całego kraju, tworząc wieczory stand-up z prawdziwego zdarzenia.

Na scenie Od Nowy odbędą się dwa występy. Początek o godzinie 18:30 i 21:00. Bilety w cenie 45zł.

[fot. www.odnowa.umk.pl]