Psychologia to nie jedyny nowy kierunek w ofercie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na rok akademicki 2016/2017. Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii zaprasza na Architekturę Informacji.

Do tej pory architektura funkcjonowała jako jeden z przedmiotów na Zarządzaniu Informacją i Bibliologii. Od nowego roku akademickiego będą to już studia I stopnia. Studenci w ramach kierunku zdobędą umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Idealnie odnajdą się tutaj osoby, które swoją przyszłość łączą z projektowaniem, tworzeniem, publikowaniem, przetwarzaniem, wyszukiwaniem, oceną i selekcją informacji.

Architektura informacji to kierunek nowatorski, który problematykę informacji w środowisku cyfrowym traktuje wszechstronnie, prezentując ją w kontekście nauk humanistycznych. Jako absolwent kierunku dodatkowo zdobędziesz kompetencje miękkie, pożądane przez pracodawców oraz zwiększające Twoją elastyczność na rynku pracy – czytamy na stronie prezentujący Architekturę Informacji.

Bogaty program zajęć pozwala na zdobycie wiedzy m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa, serwisów i inicjatyw społecznościowych, nowych technologii oraz mediów. A to wszystko pod okiem pracowników Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii Wydziału Nauk Historycznych, Wydziału Sztuk Pięknych oraz Matematyki i Informatyki. Absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie jako webmasterzy, administratorzy serwisów www, specjaliści PR, redaktorzy nowych mediów, researcherzy, graficy komputerowi, wydawcy czy projektanci serwisów internetowych.

W pierwszej rekrutacji limit miejsc wynosi 60 osób.

Więcej informacji na temat kierunku znajduje się na stronie internetowej.

[Fot. materiały prasowe]