W ramach budżetu obywatelskiego na rok 2020, w Kaszczorku powstał tor do speedrowera. Koszt całej inwestycji związanej z budową blisko 80 metrowego owalu wyniósł 120 000 zł. Już wkrótce będą miały na nim miejsce pierwsze zawody.

Jeden z dłuższych obiektów w Polsce

Projekt budowy toru do speedrowera w Kaszczorku został zgłoszony do budżetu obywatelskiego miasta Torunia na rok 2020 przez Rafała Kmiecia i Mirosława Krogolewskiego. Propozycja zebrała prawie 100 głosów, co stanowiło najwięcej ze wszystkich projektów na osiedlowej liście.  

Budowa ruszyła na początku lipca, a obiekt został już oddany do użytku. Tor liczy sobie 76 metrów, szerokość obiektu wynosi 5,6 m, promień wewnętrznego łuku liczy 4,5 m, promień łuku zewnętrznego ma 10,1 m, zaś długość prostej to 24 m. 

Dom dla nowego klubu sportowego

W grudniu ubiegłego roku powstała Drwęca Kaszczorek klub speedrowerowy, który już walczy w najwyższej klasie rozgrywkowej – CS Superlidze. Ma już za sobą pierwszy triumf. W tym sezonie korzystał z gościnności TSŻ-u i swoje mecze rozgrywał na torze przy Bielańskiej 66. Klub teraz przeniesie się jednak na obiekt w Kaszczorku, włodarze poszukują też sponsorów, aby zespół mógł przystąpić do rozgrywek w przyszłym sezonie. 

Pierwszy trening na nowym obiekcie zaplanowany został na środę 2 września, o godzinie 17:00. Klub zaprasza na niego wszystkich zainteresowanych. W sobotę, 19 września, odbyć się ma oficjalne otwarcie toru. Dojdzie wówczas do Indywidualnego Pucharu Polski Juniorów (do lat 18) i Indywidualnego Pucharu Polski Kadetów (do lat 16). Wszystkie informacje na bieżąco będą się pojawiać na facebookowym profilu Drwęcy, który znajdziecie pod tym linkiem.

Pragniemy również poinformować, iż nasz portal został patronem medialnym Drwęcy Kaszczorek.