Największe piernikowe serce lub maczanie ciastek w kawie – pomysłów na bicie rekordów torunianom nie brakuje. Tym razem mieszkańcy naszego miasta sprawdzą się w…malowaniu obrazu. Klub Rotaract zaprasza bowiem do ustanowienia nowego Rekordu Polski w największej ilości autorów jednego obrazu.

Plątanina kolorowych linii, barwne plamy lub odciski dłoni – podczas najnowszej akcji Rotaract każdy może sprawdzić się w roli artysty. Członkowie klubu zachęcają mieszkańców, aby jak najtłumniej przybywali na Rynek Nowomiejski, gdzie już 20 maja o godz. 9:00 odbędzie się próba pobicia Rekordu Polski. Do tej pory tytuł ten przysługuje uczestnikom festynu w Busku-Zdroju. To tam, pod czujnym okiem komisji, 233 osoby stworzyły wspólnie inspirowany przyrodą projekt. Obraz miał 2,56 m wysokości i 4,70 m szerokości. Czy torunianom uda się pobić te wyniki?

Udział w akcji malowania obrazu jest bezpłatny. Wystarczy przyjść, zarejestrować się i odebrać potrzebne farby i pędzle. Dodatkowo każdy z uczestników będzie miał możliwość wzięcia udziału w loterii. Atrakcyjne nagrody przygotowali sponsorzy całego wydarzenia.

Szczegóły: strona wydarzenia

[Fot. materiały prasowe]