Po raz drugi Klub Dwa Światy i Fundacja YouHaveIt połączy dwie sztuki w jedno wydarzenie. Tym razem wystąpi toruński Paraliż Band, a swoje prace zaprezentuje rysownik Tomasz Przeździecki.

MADE IN TORUŃ to wydarzenie kulturalne, w którego program wpisane są dwie różne dziedziny sztuki, tym razem będzie to muzyka i rysunek. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni artystycznego eksperymentu i pokazanie szerszej publiczności lokalnych twórców z dwóch różnych światów oraz promocja ich artystycznego dorobku.

Tomasz Przeździecki swoim rysunkiem komentuje otaczającą go rzeczywistość, a przy tym pokazuje swoje refleksje i obserwacje. Jego celem jest pozostawienie zadry w odbiorcy by dać pretekst do dyskusji.

raz-na-dworze-raz-pod_m

źródło: http://biorenakreske.blogspot.com/

Paraliż Band to toruński zespół, a w zasadzie orkiestra. Ten 10-osobowy skład wykonuje muzykę reggae w bardzo melodyjnych i bogatych instrumentalnie aranżacjach.  Paraliż powstał w 1996 roku, a swoją debiutancką płytę „Paraliż Band” wydał w 2002 roku. Na swoim koncie mają trzy krążki, aktualnie trwają prace nad najnowszym pt. „Na Brzegu Rzeki”. Zespół wielokrotnie występował na najważniejszych festiwalach reggae w naszym kraju, takich jak Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae na Piaskach, Reggae nad Wartą, Stolica Reggae, Winter Reggae, a także na toruńskiej „Afryce”.

Kiedy: 29 maja 2015, piątek godzina 20:00 – start wernisażu, 21:00 – koncert
Gdzie: Klub DWA ŚWIATY ul. Ducha Św. 10/12
Bilet: wstęp 10 pln

[fot. Paula Gałązka]