12 kwietnia był dniem wyjątkowym! W ten czwartkowy wieczór w Auli UMK odbyło się emocjonujące wydarzenie. Tego dnia miała miejsce Pierwsza Gala Copernicana – Uniwersytecka Gala Charytatywna. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia!

Gala Copernicana miała niezwykły wydźwięk. Prócz wyłonienia laureatów w poszczególnych kategoriach, głównym celem gali było wsparcie rehabilitacji pani Marzeny Laskowskiej, która straciła zdrowie wskutek pęknięcia tętniaka. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli członkowie Samorządu Studenckiego UMK oraz Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Na Gali prócz wielu znanych osobistości z Torunia, pojawiła się również córka pani Marzeny – Patrycja. Podzieliła się ona swoją historią oraz podziękowała za okazane wsparcie.

Organizatorzy mieli jednak jeszcze jedną niespodziankę dla Patrycji. Postanowili ufundować jej kurs prawa jazdy. Jest to z pewnością piękny gest ze strony organizatorów!

Wyniki plebiscytu

Podczas Gali, nagrody zostały przyznane w sześciu głównych kategoriach: Najlepszy wykładowca, Wzór studenta, Najlepsza organizacja studencka, Dziekanat przyjazny studentom, Studencki projekt i Studenckie praktyki. Jednak to nie wszystkie nagrody przyznane podczas czwartkowego wieczoru!

Organizatorzy postanowili również nagrodzić w dodatkowych kategoriach: Ambasador studentów i Mentor studentów.

Kto wygrał?

Oto jak prezentuje się lista nagrodzonych w poszczególnych kategoriach!

Najlepszy wykładowca: dr Agata Ziółkowska

Wzór studenta: Bogusława Nowakowska

Najlepsza organizacja studencka: Radio Sfera

Dziekanat przyjazny studentom: Dziekanat Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych

Studencki projekt: Wampiriada

Najlepszy sportowiec: Izabela Magdowska

Studenckie praktyki: Biuro Karier UMK

Ambasador studentów: w tej kategorii nagrodzeni zostali wszyscy nominowani, między innymi Wojciech Kiełbasiński.

Mentor studentów: w tej kategorii również nagrodzeni zostali wszyscy nominowani, a byli to między innymi: Prezydent Miasta Torunia – Michał Zaleski oraz Radio Gra.

Osobą nagrodzoną została również przewodniczącą Samorządu Studenckiego UMK  – Ada Kamela.

Warto wspomnieć,że Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych został nie tylko nagrodzony w kategorii Dziekanat przyjazny studentom, ale również zajął dwa drugie miejsca w kategoriach: Wzór studenta – to miejsce przypadło Damianowi Zatorskiemu. W kategorii Studencki projekt – drugie miejsce zajęło wydarzenie WOŚP na WPISM.

Licytacje, licytacje i reszta atrakcji

Moim zdaniem był to jeden ważniejszych elementów Gali. Walka o licytowane przedmioty była bardzo zacięta i emocjonująca! Do wylicytowania były między innymi: winylowa płyta zespołu Republika, przepiękna figura  anioła i kosz smakołyków, obraz czaski namalowanej metodą sitodruku; obraz, na którym widniał toruński Dwór Artusa; zestaw podarowany przez zespół Twarde Pierniki, w którego skład wchodziły: koszulka z autografami, plakat i piłka do kosza. Na własność przygarnąć można było również uroczą, ogromną, pluszową pandę! Prowadzącym licytację był znany z Radia Gra Marcin „Martinez” Wiśniewski.

Między rozdawaniem nagród i licytacjami uświetnieniem wieczoru były pokazy taneczne, między innymi pokaz tańca Pole Dance oraz występ Mateusza Ziółko, znanego z programu „The Voice of Poland” i z wykonywania piosenek, takich jak: „ W płomieniach” czy „Na nowo”.

Gala Copernicana była niezwykłym, pięknym wydarzeniem i przede wszystkim organizatorzy chcieli nieść pomoc innym. Oby takich inicjatyw było więcej!

[fot. Fanpage Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK]