Zespół Vavamuffin zagra 31 maja na toruńskich Błoniach Nadwiślańskich. Jest to pierwsza, zdradzona przez organizatorów, atrakcja pikniku ekologicznego.

Toruń pokochał to charakterystyczne brzmienie reggae, a grupa zyskała u nas wierną rzeszę fanów co doskonale widać po wyprzedających się na pniu koncertach oraz świetnej frekwencji przy każdej wizycie zespołu w naszym mieście – mówi Przemysław Draheim rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Vavamuffin to warszawska ekipa łącząca muzykę reggae i raggamuffin z Dub i dancehallem. Ich początki sięgają 2003 roku. Nazwa jest połączeniem miasta, z którego się wywodzą i słowa „raggamuffin” które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania. Zagrali kilkaset koncertów, od małych sal klubowych po wielkie festiwale np. Przystanek Woodstock. Koncertują także poza krajem – USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania. Zespół na polskim rynku muzycznym debiutował w 2005 roku płytą Vabang!. Aktualnie na swoim koncie mają 4 krążki, ostatni pt. Solresol pochodzi z 2013 roku.

Koncert odbędzie się o godzinie 19 i będzie on zamykał tegoroczną edycję pikniku ekologicznego. Szczegółowy plan wydarzenia już wkrótce. Przypominamy, że ubiegłoroczna edycja „Twarzą do Wisły” była podzielona na cztery części – dziecięcą, recyklingu, sportu i relaksu. Nie zabrakło regat żeglarskich, występów na scenie czy spektakli.

[fot. materiały prasowe]