Święto województwa kujawsko-pomorskiego to okazja do usłyszenia gwiazd współczesnej muzyki polskiej, ale i „Cztery pory roku” Vivaldiego czy piosenki Wojciecha Młynarskiego.

Święto województwa – co na początek?

Święto województwa zawita do Bydgoszczy, Inowrocławia, Grudziądza, Radziejowa czy Włocławka. Obchody toruńskie potrwają od 3 do 11 czerwca. Rozpocznie je tradycyjne już śniadanie na trawie, które odbędzie się 3 czerwca o godz. 10:00. Dalej będzie już tylko lepiej.

Po pikniku ekologicznym i jarmarku naturalnej żywności będzie można posłuchać niezapomnianych piosenek mistrza Młynarskiego (początek – godz. 17:00), a po nich posłuchamy występu Julii Marcell (o godz. 20:00)l, olsztynianki z czterema płytami na koncie, ale i toruńskim epizodem w swoim życiu – do 14. roku życia artystka mieszkała bowiem w Toruniu.

Cztery pory roku w czerwcu

Dwa dni później w Sali Wielkiej Dworu Artusa będzie można podziwiać „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego w wykonaniu Krzysztofa Jakowicza, Orkiestry kameralnej Capella Bydgostiensis oraz uczniów szkół muzycznych z regionu. Chętni na tę muzyczną ucztę będą mogli odebrać bezpłatne zaproszenia w Dworze Artusa.

W tym samym Dworze Artusa i jego Sali Wielkiej dzień później o 18:30 odbędzie się XIV Koncert kompozytorski „Pięciolinia dla Papieża”.

Pod Wspólnym Niebem przy Jordankach

Jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne, to największą atrakcją będzie koncert „Pod Wspólnym Niebem” na scenie plenerowej CKK Jordanki. Tym razem wystąpią tak wielcy artyści, jak Katarzyna Nosowska, Adam Nowak, Kayah czy Katarzyna Groniec. Wspomoże ich młodsze pokolenie muzyków: Grubson i Julia Pietrucha. Zagra także toruński muzyk Mariusz Lubomski. Koncert rozpocznie się 9 czerwca o godz. 21:00. Wstęp wolny.

Wydarzenie na Facebooku.