Początek października to nie tylko początek roku akademickiego, ale i sezonu koncertowego. W pierwszy weekend czekają nas koncerty m.in. zespołów Mikromusic, Raggafaya, Hanza. Sprawdźcie koncertowy rozkład jazdy na najbliższe dni!

 

Środa, 1.10.2014

Od Nowa – koncert zespołu Tortilla

Tortilla to zespół doskonale znany z dokonań bluesowych, reprezentujący, jako jedna z nielicznych grup w Polsce, autentycznego bluesa elektrycznego. Tortilla czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą.
Start: 1.10, godz. 20:00
Bilety: studenci – wstęp wolny, pozostałe osoby – 10zł

Lizard King – koncert zespołu Parassol + goście
Będzie to koncert premierowy, w związku z wydaniem nowej płyty zatytułowanej „Prosto w serce”. Będzie wesoło i głośno, będą goście i niespodzianki. Wyzwalająca niesamowitą energię, mieszająca style muzyczne przykryte płaszczykiem muzyki reggae, toruńska formacja Parassol, działa na polskiej scenie muzycznej od kilku lat. Każdy ich koncert to niezapomniane przeżycie, świetna interakcja z publicznością i wymiana pozytywnej energii jaką daje tworzona przez nich muzyka. Before/after party: Riddim Brothers, gościnnie: SielSKA.
Start: 1.10, 18:00 (otwarcie bram)
Wstęp: 10zł; wjazd+płyta+niespodzianka 20zł

 

Czwartek, 2.10.2014

Od Nowa – koncert zespołu Mikromusic
Mikromusic to wrocławska formacja znakomicie sprawdzająca się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej.Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który
z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.
Start: 2.10, godz. 20:00
Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu
Pełna zapowiedź koncertu na portalu Spod Kopca – klik

Dwa Światy – koncert zespołu Raggafaya
Muzyka, jaką prezentuje koszalińska formacja Raggafaya jest energetyczną mieszanką reggae, hip-hopu, funka i rocka, która zadowoli szerokie rzesze fanów pozytywnych wibracji reggae, wielbicieli rapu, ale także wszelakich rock’n’rollowych tradycjonalistów. Prawdziwą bombę energetyczną stanowią niesamowicie żywiołowe koncerty, które są prawdziwym odzwierciedleniem niezwykłego potencjału kapeli.
Start: 2.10, godz. 20:00
Bilety: 10zł (przedsprzedaż), 15zł (w dniu koncertu)

Loft 79 – wieczór z muzyką na żywo – Rafał Zwierzak Zieliński
Loft 79 to nowe miejsce na kulturalnej mapie Torunia. Restauracja, która mieści się przy ul Dąbrowskiego 6, rozpoczyna cykl wieczorów z muzyką na żywo. Organizatorzy zapraszają na pełen romantycznego uniesienia wieczór, rozświetlony delikatnym blaskiem świec, przy akompaniamencie nastrojowej muzyki. Grać będzie Rafał Zwierzak Zieliński, utalentowany muzyk, wokalista, gitarzysta, aranżer, który potrafi muzyką oczarować. W przerwach skosztować można będzie wino oraz przekąski, dania główne i desery.
Start: 2.10, godz. 19:00
Bilety: wstęp wolny

 

Piątek, 3.10.2014

Dwa Światy – FZ TOUR – koncert zespołów Dead On Time & Moove
FZ TOUR to event klubowy Fabryki Zespołów. To pierwsza edycja trasy koncertowej, która przewinie się polskie miasta, pokazując ile siły drzemie w nieodkrytych kapelach. Muzyka DOT to nowoczesny rock z wpływami takich nurtów jak muzyka elektroniczna, dub-step czy punk rock. Dużo melodyjnego rockowego grania przyozdobionego elektroniczną galanterią a w nim zarówno czysty śpiew jak i pełen emocji krzyk.
Moove gra pełne ekspresji koncerty i dociera do coraz szerszej grupy odbiorców. „To dzięki koncertom tutaj jesteśmy, dlatego to liczy się dla nas najbardziej”.
Start: 3.10, godz. 20:00
Bilety: wstęp wolny


 

 

Sobota, 4.10.2014

Od Nowa – koncert zespołu Hanza, support Draże
Hanza to rockowy zespół z Warszawy, którego wokalistę – Piotrka Niesłuchowskiego – możecie znać z pierwszej edycji program The Voice of Poland, gdzie zajął 3 miejsce w ścisłym finale, czym zaskarbił sobie serca wielu fanów, którzy do dziś przyjeżdżają na koncerty Hanzy z różnych miejsc w Polsce. Zespół ma na koncie kilka pokaźnych sukcesów, np. zwycięstwo w warszawskim finale festiwalu Emergenza 2014 i zajęcie 3go miejsca w finale krajowym (innymi słowy: Hanza to najlepszy zespół bez kontraktu w Warszawie i trzeci najlepszy w kraju). Mają na koncie Epkę, a obecnie właśnie kończą płytę.
Draże to toruński zespół wykonujący bardzo rzadki gatunek muzyki – DrażCore. Grupa została założona w 2009 roku przez Piotera i Szimona, którzy poznali się w niejasnych okolicznościach na korytarzu pewnego toruńskiego szpitala. Kolejnymi nabytkami w zespole był Łuki – autor tekstów oraz Bartjek – bardzo uzdolniony wokalista.
Start: 4.10, godz. 19:00
Bilety: 10zł w dniu koncertu
Pełna zapowiedź koncertu na portalu Spod Kopca – klik


 

Niedziela, 5.10.2014

Od Nowa – koncert zespołu Kabanos, support Less Than Animals
Koncert odbędzie się w ramach Dramatycznej trasy vol 2. Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa bez podpisanego kontraktu i wsparcia wytwórni muzycznych ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Powoli stają się prawdziwą gwiazdą sceny alternatywnej będącą w opozycji do masowych mediów i popkultury.
Pięciu nieobliczalnych ludzi z Less Than Animals zaprasza Was do skosztowania swojej wybuchowej mieszanki nowoczesnego hard rocka, post grunge’wych wyziewów i lekko progresywnego rozedrgania.
Otwarcie bram: godz. 18:00
Start: 5.10, godz. 19:00
Bilety: przedsprzedaż 25zł w klubie oraz online na platformie NuPlays.pl (dostępne do 02.10), w dniu koncertu 35złNrd – koncert zespołu Fair Weather Friends
Siła i moc tanecznych rytmów zaklęta w chwytliwe piosenki. Fair Weather Friends potrafią swoimi utworami pogodzić fanów indie-popu z entuzja- stami elektroniki. Nie bez przyczyny zostali okrzyknięci “Nadzieją Roku 2013” przez Radio Roxy, a ich rajd przez najważniejsze festiwale muzyczne: Open`er 2012, Coke 2012 i Free Form 2013 jest jedynie początkiem drogi. Fair Weather Friends są postrzegani koncertowo jako wulkan energii, który, eksplodując dźwiękami, przynosi dobrą zabawę.
Start: 5.10, godz. 20:00
Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 25zł (w dniu koncertu)

 

[fot. Angelika Plich]