Do tej pory po obu stronach magicznej bramy, porządku pilnowała nieustraszona Dora Wilk. Teraz przyszła kolej na niepozornego Witkaca, świeżo upieczonego szamana.

„Szamański Blues” to pierwszy tom najnowszej serii Anety Jadowskiej z uniwersum Thornu. Cykl nie będzie tak obszerny jak heksalogia z Dorą Wilk w roli głównej.

Witkac jest byłym partnerem Dory z policji, który odkrywa, że ma pewien dar. Jest szamanem i może odsyłać duchy w zaświaty. Czytelnik tym razem wchodzi w świat magii równie świeżo jak bohater, który powoli i po swojemu uczy się nowego fachu. Pewnego dnia na progu jego mieszkanie staje dawna miłość – Konstancja i prosi go o pomoc. Na oddziale noworodkowym umierają niemowlęta. Ten, kto za to odpowiada wybiera zdrowe oraz zadbane dzieci i nie zostawia widocznych przyczyń śmierci.

Historia opowiedziana z humorem i lekkością, wzbogacona o ilustracje od zaprzyjaźnionej z autorką rysowniczki Magdaleny Babińskiej. Na zachętę można się zapoznać z fragmentem książki.

Premiera najnowszej książki Anety Jadowskiej już 15 stycznia. Z tej okazji w toruńskim Empiku odbędzie się spotkanie. Autorka opowie o Szamańskiej serii, odpowie na pytania i podpisze książki. Nie zabraknie też wyjątkowych gadżetów związanych z uniwersum.

Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 18:00 w Empiku przy ul. Wielkie Garbary 18. Jeśli ktoś nie zdąży to kolejne spotkanie odbędzie się dnia następnego o godzinie 15:00 w księgarni Hobbit.  Oprócz spotkania z Anetą zainteresowanie będą mogli wziąć udział w grze miejskiej z niespodziankami.

[ fot. materiały prasowe]