„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma…” W myśl słów piosenki śpiewanej  przez Fasolki, już 15 i 16 września tego roku, w Toruniu zostanie zorganizowany Festiwal Pasji. Jego celem jest to, aby każdy z nas mógł podzielić się z innymi tym, na punkcie czego ma bzika!

Festiwal Pasji to nowy i oryginalny projekt, stworzony przez ludzi, którzy mają pasję i chcą się nią dzielić z innymi. Jak głosi strona projektu: „Celem jest zorganizować przestrzeń, w której jak najwięcej pasjonatów różnych dziedzin zademonstruje czym się zajmują i jak najwięcej osób zyska dzięki nim nowe zainteresowania. Wszystko w atmosferze pozytywnej energii bijącej od ludzi przepełnionych pasją.”

Program imprezy podzielony będzie na pięć grup tematycznych, w których skład wchodzą takie dziedziny jak: fizyka, sztuka, historia, sport, a także oratorstwo. Festiwal odbędzie się w budynku Młodzieżowego Domu Kultury. W programie wydarzenia przewidziane są, m.in. prelekcje, pokazy, warsztaty oraz panele dyskusyjne.

Festiwal Pasji – kto wystąpi?

Jedną z atrakcji Festiwalu Pasji, będzie obecność Mistrza Świata w maratonie girevoy sport, wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski i Europy, a także trenera personalnego – Wojciecha Zimoląga. Z pewnością wszczepi on w każdego energię i motywację do działania! Jest idealnym przykładem na to, że pasje można także dzielić. Pan Wojtek w przerwach między treningami, pisze doktorat z archeologii.

Wspaniałą atmosferę podczas wydarzenia, zapewnią także aktorzy sekcji improwizowanej z teatru Szpila, działającego na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Młodzi aktorzy pokażą, że gra w teatrze, to nie tylko nauka z góry określonego scenariusza, lecz przede wszystkim improwizacja. Ich występy rozpoczynają się od jednej sugestii widzów, która inspiruje aktora do dalszej, spontanicznej gry, oczywiście bez scenariusza! Powstaje on bowiem na bieżąco w głowach aktorów.

W trakcie festiwalu będziemy mogli podziwiać również taniec grupy Best Crew, poznamy tajniki aikido dzięki Ikeda Dojo, posłuchamy śpiewającej Natalii Majewskiej, a także zarazimy się miłością do filozofii! Ponadto, każdy z nas będzie mógł spróbować swoich sił w walce robotów, nauczyć się używać drukarki 3D oraz poznać tajniki profesjonalnego przygotowywania filmów. Dodatkowymi atrakcjami będą Escape Room i loteria fantowa. W programie wydarzenia przewidzianych jest także mnóstwo innych rozrywek, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

21230804_283833462101680_5112512638014849557_n

Młodzieżowy Dom Kultury nie jest jednak jedynym miejscem, w którym „natkniemy się” na Festiwal Pasji. Jeśli pójdziesz do jednego z poniżej wymienionych miejsc i wypowiesz tajemnicze hasło, które można poznać tylko na Festiwalu, dostaniesz zniżkę!

– Snackarnia (piątek 10:00 – 16:00) -10%

– Pierogarnia Leniwa (cały piątek i sobota) -15%

– Makaroneria – Toruń (cały piątek i sobota) -15%

Zachęcamy Was do udziału w tym nietuzinkowym festiwalu. Dzięki niemu, będziecie mogli pokazać innym co kochacie robić, poznacie wiele ciekawych osób, a także możliwe, że znajdziecie nowe pasje!

Szczegóły:

Kto: Festiwal Pasji

Kiedy: 15-16 września 2017; piątek – g. 10.00-21.00, sobota – g. 10.00-20.00

Gdzie: Młodzieżowy Dom Kultury (ul. Przedzamcze 11/15)

Zaktualizowano 13 września. 

[Fot. Facebook]